Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Az Bulutlu

Adıyaman İl Müftülüğünden Duyuru..

Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım İlanı..

Adıyaman İl Müftülüğünden Duyuru..
12.12.2019
1.347
A+
A-

İlimiz Merkez ve İlçe Müftülüklerine bağlı camilere Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım ihtiyacı hâsıl olması halinde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 86. maddesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11. maddesi gereğince, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına açıktan vekil olarak atanacaklarda, atanacağı kadrolar için asılda aranan şartlara haiz adaylar için, sözlü-uygulamalı Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım sınavı yapılacaktır.

 

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

1– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşımak.

2– Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme ve Sınav Yönetmeliğinde belirtilen asil İmam-Hatiplerde aranan şartları taşımak.

3– Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Sınavına müracaat edecek adaylar arasında;

  • ÖSYM’ce yapılan 2018 yılı Din Hizmetleri Alan Bilgisinde (DHBT) en az 60 ve üzeri puanalmış olması.
  • ÖSYM’ce yapılan 2018 KPSS sınavına girmiş olması.
  • İlimiz Müftülüğünce yapılacak Mesleki Yeterlik Sınavında Sınav ortalaması 70 (yetmiş) veüzeri puan almak ve Sınav ortalaması 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır. Sınav sonuçları, sınavın bitiminden sonra İlimiz Müftülüğü İnternet Sitesinden ilan edilecek olup, ayrıca adaylara tebligat yapılmayacaktır.
  • Sınavda başarılı olanlar arasında, ihtiyaç hâsıl olması halinde sınav puanı ortalamasıyüksek olandan başlamak üzere, açıktan Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım atama teklifi yapılacaktır.
  • Bu başarı listesi 31.12.2020 tarihine kadar geçerli olacaktır.
  • ÖSYM’ce yapılan 2018 yılı Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) geçerli olacaktır. Ancak,ÖSYM’ce yapılan 2018 yılı Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavının (DHBT) süresi bitmesi halinde bu sınavın geçerlilik süresi bitmiş olacaktır.

4– Terör örgütlerinde veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler görevlendirilmeleri yapılsa bile görevlendirilmeleri iptal edilecektir. Ayrıca, haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

5– Başvurular 13.12.2019 – 27.12.2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar İlimiz Müftülüğüne şahsen başvurmaları ve imtihanın yapılacağı 02.01.2020 Perşembe günü saat 09.00‘da İlimiz Müftülüğünde hazır bulunmaları ilan olunur.

6– Şartları taşıyan adaylar (Evrak olarak;1- dilekçe, 2- kimlik fotokopisi, 3- diploma fotokopisi, (Kimlik ve Diplomanın Asılları getirilecektir.) 4- 2018 DHBT, 5- 2018 KPSS Bilgisayar çıktıları), 6-Askerlik ve Sağlık bakımından sakıncaları olmadığına dair yazılı beyanı 7-Savcılık Sabıka belgesi ile birlikte başvurmaları gerekmektedir.En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.