Gençlik Koordinatörleri Çalıştayı Yapıldı

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Sarıyer’de gerçekleştirilen İstanbul Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri Çalıştayı’na katıldı.

Gençlik Koordinatörleri Çalıştayı Yapıldı
Yayınlama: 11.01.2019
649
A+
A-

Sarıyer Müftülüğü ADRB Bürosu’nda gerçekleştirilen çalıştaya Yılmaz’ın yanı sıra İstanbul Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar ile Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu ile gençlik koordinatörleri katıldı.

Programda konuşan Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, cami merkezli din hizmeti yerine insan merkezli din hizmetine yönelmiştir. Bunlar arasında en önemli olan çocuklara ve gençlere yönelik olanıdır. Hepsi birbirinden kıymetli ama bunlar arasında geleceğimiz oldukları için çocuklar ve gençler, hem millet adına çok önemli hem de bulunduğumuz teşkilat adına çok önemlidir.” dedi.

Koordinasyon içerisinde çalışmanın önemine dikkat çeken Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, Müftülüklerimiz ve sizler hep beraber koordineli olarak çalışabilirsek, en küçük hizmet bile diğerleriyle birleştiğinde çoğalmış olur. En küçük hizmet bile diğerleriyle birleştiği zaman çoğalmış olur. Emek ve enerjiler biraraya geldiğinde müthiş bir sinerji olur. Bu birliktelikle güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Gönüllerde yaşayacak işler yapabilmek önemli bir şey. Gönüllere dokunacak işler yaparak hayırla yad edilmek için çaba sarf etmeliyiz. ‘Gök kubbede hoş bir sada’ bırakmış olursunuz. Bu himmetlerinizin devam etmesini ve katlanarak çoğalmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup