Genel Müdür Albayrak, “Gençlikten Şikayet Etme Hakkımız Yok!”

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Denizli İl Müftülüğünce düzenlenen programa katılan Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, “Gençlerimizle ilgilenmeliyiz. Gençlikten şikayet etme hakkımız yok. Bu gençler gökten zembille inmedi. Yerden de nebatat olarak ta bitmedi. Bunlar bizim kızımız, oğlumuz ve çocuğumuz.” dedi.
Denizli Valiliği himayesinde İl Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle geniş katılımlı bir program düzenledi.

Genel Müdür Albayrak, “Gençlikten Şikayet Etme Hakkımız Yok!”
Yayınlama: 12.11.2019
485
A+
A-

Kur’an-ı Kerin tilavetiyle Beyaz İnci Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan il müftüsü Mehmet Aşık, “Öncelikle idrak ettiğimiz Sevgili Peygamberimiz’in dünyayı şereflendirmesinin sene-i devriyesi olan Mevlid Kandilinizi tebrik ederim. Cenab-ı Allah Bakara Suresi’nin 195. ayeti kerimesinde mealen, “.., Kendinizi kendi elinizle tehlikeye atmayın, …” buyuruyor. Zaman zaman devlet büyüklerimizle bir araya geldiğimizde bizlere, ‘intiharların artığını, boşanmaların çoğalarak neredeyse evlenme rakamlarına yaklaştığını,’ söylüyorlar. Ve ardından diyorlar ki, ‘Hocam sizlere çok iş düşüyor.’ Aslında bu iş hepimizin. Anayasanın bize vermiş olduğu yasal yetkiye göre çalışmalarımızın çeşitliliğini artırarak devam ediyoruz. Bugün buradaki programımızda bize her konuda destek veren Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum. İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarda her zaman bizlere yardımcı olan Sayın Mahmut Oğuz’a çok teşekkür ediyorum. İlçe milli eğitimi müdürlerimize, ilçe müftülerimize, okul müdürlerimize, din görevlerimize ve öğretmenlerimize yürütülen projeye katkı sunan herkesi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle, Mevlid-i Nebi Haftamızı hayırlara vesile kılmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Progrmada bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan da, “Mevlid Kandilini idrak ettik. Peygamber Efendimizin diğer bir adı ‘Dürr-i Yekta’dır. Anlamı ise, ‘Benzeri olmayan, tek inci’ olan Peygamber Efendimiz’i anlatıyoruz, anlamaya çalışıyoruz. İnşallah bu toplantımız verimli ve bereketli olur. Peygamber Efendimizin yeri her zaman en önde ve baş tacı olması gerekiyor. Rahmetli anneannem, Peygamberimizden bahsederken ‘Muhammedimiz’ derdi. ‘Muhammedimizi’ her zaman baş tacı etmemiz lazım, o samimiyete ve muhabbete ulaşmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsilen Denizli’ye gelen Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ise, “Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin bu kıymetli şehrinde siz değerli ve güzide toplulukla bir arada bulunmaktan dolayı teşekkür ediyorum. Yoğun bir zaman dilimi olan Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle her gün yurt içinde ve yurt dışında programlarımız olacaktır. Bu yoğun programların içerisinde Sayın Valimizin himayelerinde, İl Müftümüzün ev sahipliğinde tertiplenen bu güzel toplantı, hafta içerisindeki programlar içinde en kıymetlisi ve inci değerindedir. Bu programa katkı sunan ve katılan herkesi can-ı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

– Gençlikten şikayet etme hakkımız yok

Necip milletimizin maddi kalkınmasının yanında manevi kalkınma hamlesinin önemli olduğunu belirten Genel Müdür Albayrak, “Kıyamet sabahına kadar bayrağımızın dalgalanmasını, ezanlarımızın gök kubbede yankılanmasını istiyorsak, milletimizin manevi kalkınmasına çok önem vermeliyiz. Onun için gençlerimizle ilgilenmeliyiz. Gençlikten şikayet etme hakkımız yok. Bu gençler gökten zembille inmedi. Yerden de nebatat olarakda bitmedi. Bunlar bizim kızımız, oğlumuz ve çocuğumuz. Denizlimizin her ilçesinde ve her mahallesinde yaşayan çocuklarımızla ve gençlerimizle irtibat kurmalıyız. Onların hayatına rehberlik etmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Gençlik Koordinatörlüğü çalışmaları, çeşitli etkinlikler çerçevesinde İl Müftülükleri ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında yapılan yarışmalarda çeşitli ödüller verilerek önemli projelere imza atıldığını belirten Albayrak konuşmasını şöyle sürdürdü; “Geçen yıl 81 ilde düzenlenen üniversiteli gençlerimizin katıldığı Mevlid-i Nebi Bilgi Yarışması’nda her ilden bir erkek ve bir kız öğrencimiz umre ödülü kazanırken İl Müftümüzün yaptığı çalışmalar ve Denizlili hayırseverlerin katkıları neticesinde 31 öğrencimizi umreye gönderdiler. Başta İl Müftümüze, değerli ekibine ve destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’a Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından, günün anısına; 15 Mayıs 1919’da Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli meydanında halka millî mücadele için verdiği fetvanın tablosunu hediye edilmesiyle program son buldu.

Düzenlenen programa; Denizli Valisi Hasan Karahan, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Merkezefendi  Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhamit Birışık, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Karayolları 27. Şube Şefi M. Sait Arıduman, 22. ve 23. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, ilçe milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, lise müdürleri, vaizler, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri, rehber öğretmenler, manevi rehberler,  din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

ucuz instagram takipçi satın al

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi