Giresun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Giresun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Giresun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
Yayınlama: 04.09.2018
1.262
A+
A-

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılında İlimiz ve ilçe müftülüklerimizde ihtiyaç duyulması halinde Kur’an Kurslarında ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi. Vaizlik. Kur’an Kursu Öğreticiliği. İınam-Hatiplik ve Möezzin-Kayyımlık Kadrolarına ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 9.15 ve 18. Maddeleri ile Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri çerçevesinde 2016 KPSS (DHBT) puanı esas alınarak İl Müftülüğünce yapılacak sözlü sınavda başarılı olan adaylar arasından başarı sırasına göre Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi alınacaktır.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5*inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. İmam Hatip Lisesi mezunu veya iistü dini öğrenim düzeyine sahip olmak.
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS(DHBT)‘den 60 puan ve üzeri almış olmak. 2016 yılı KPSS(DHBT)’den 60 ve üzeri puanı olan yeterli sayıda müracaatçı olmaması halinde KPSS (DIIBT)’ye girmiş olmak kaydıyla müracaatlar bilahare değerlendirilmek üzere kabul edilecektir.
 6. 04-06 vaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; Başkanlıkça yapılan 04-06 yaş Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katılmış olmak veya 04-06 yaş Çocuk Gelişimi vc Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili cn az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak.
 7. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen y apı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler sınavı kazansalar bile görevlendirme yapılmayacağı gibi hiçbir hak iddia edemeyeceklerdir. Ayrıca haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

B- BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME İŞLEM ERİ VE DİĞER HUSUSLAR

a) Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

 1. Form Dilekçe.
 2. Nülus Cüzdan Fotokopisi.
 3. En son öğrenim durumunu gösterir mezuniyet belgesi veya diploma.
 4. 2016 yılı KPSS(DIIBT) sonuç belgesi,
 5. Varsa hafızlık belgesi.
 6. Sabıka kaydı (Kamu için)

b) Başvuru işlemleri:

Başvuru yapmak isteyenler en geç 17/09/2018 tarihi mesai bitimine kadar yukarıda istenen belgelerle birlikte l-orm dilekçe ile İlimiz Müftülüğüne bizzat kendileri müracaat edeceklerdir. Söz konusu belgeler müftülükçe kontrol edildikten sonra iade edilecektir. Belgeleri eksik olanlar ile faks, posta vc mail yoluyla kayıt ve müracaatlar kabul edilmeyecektir.

c) Sınav İşlemleri:

 1. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında müftülüklerimize bağlı Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığında görev almış olan geçici öğreticiler (2016 yılında yapılmış olan DIIBT sınavına girilmiş olunması şartıyla) yeııi bir sınava ihtiyaç duyulmaksızın 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da Kur’an Kurslarında görevlendirilebileceklerdir.
 2. Sınav. İl Müftülüğü Hizmet binasında (Çıtlakkale Mah.Yasemin Sokak No:l) 19/09/2018 Çarşamba günü saat 09:00*da başlayacak olup, o gün bitmemesi halinde bir sonraki gün devam edecektir. (Sınav tarihinde değişiklik olması durumunda Müftülüğümüz internet sitesinden ilan edilecektir.)
 3. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 4. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi yanında olmayanlar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 5. Sınavda 100 tam puan üzerinden 70 puan alan başarılı sayılacaktır. Sö/. konusu puan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması baz alınarak hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde KPSS(DHBT) puanı yüksek olan hafız olan, eğitim düzeyi yüksek olan, doğum tarihi önce olan şeklinde sıralanacaktır.
 6. Sına\ işlemleri esnasında gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz say ılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevi ile ilişiği kesilecektir.
 7. Sınav sonuçları ilimiz Müftülüğü www.giresun.diyanet.gov.tr internet adresi “duyurular” bölümünde ilan edilecek olup, ayrıca adaylara tebligat yapılmayacaktır.
 8. Sınav ve görevlendirme süresince İI Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

d) Görevlendirme İşlemleri:

 1. Görevlendirmeler, sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle ihtiyaca göre başarı sırası esas alınarak yapılacaktır.
 2. Görevlendirme sırası gelenlerden görevlendirmeye esas belgeleri (Form dilekçe. Nüfııs cüzdan fotokopisi, cn son öğrenim durumunu gösterir mezuniyet belgesi veya diploma. 2016 yılı KPSS-DHBT sonuç belgesi, varsa hafızlık belgesi. Sabıka kaydı (Kamu için) bilahare istenecektir.

C-SINAV KONULARI

 1. Kur’an-ı Kerim.
 2. Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları).
 3. Hitabet.
 4. 04-06 yaş grubu özel alan bilgisi (ilgili kursta görev yapacak olanlar için.

İlanen duyurulur.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi