Giresun İl Müftülüğünden Örnek Bir Proje, “Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi”

Giresun İl Müftülüğünden Diğer Müftülüklere de Örnek Olacak “Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi” Hayata Geçti! Detaylar Haberimizde…

Giresun İl Müftülüğünden Örnek Bir Proje, “Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi”
Yayınlama: 25.09.2018
669
A+
A-

Giresun Valiliği ve Giresun İl Müftülüğü diğer illere de örnek olacak önemli bir projede buluştu.

Giresun halkının yanında olmak ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla “Derdiniz Derdimiz Olsun” isimli bir proje hazırlandı.

Projesi kapsamında, Giresun’da görev yapan din görevlileri vatandaşları evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ediyor, varsa sorunlarını dinliyor ve ilgili kurumlarla iletişime geçerek vatandaşların sorunlarına çözüm arıyor.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarına çare aramanın önemine değindi. Sarıfakıoğulları konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Daha öncede bir araya geldik. İl müftülüğü ile ortak projelerde buluşuyor, aynı yolda yürüyoruz Allah’ın izniyle. ‘Derdiniz Derdimiz Olsun’ projesini hızlı bir biçimde devam ettireceğiz. Bunun çok güzel geri dönüşlerini aldık. Katkı veren bütün arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Hiç kimseyle yarışmıyoruz. Biz Allah rızasını arzuladığımız için yarışıyoruz. Ahirette cennette kendimize yer bulmak için yarışıyoruz. Onun için yapacağız. Halkın derdiyle dertlenmek birinci derecede görevimiz.”

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral ise projeye desteklerinden dolayı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na teşekkür ederek, “Din görevlileri mahallelerinde bulunan vatandaşlarla insani ilişkilerini geliştirmeliler. ‘Derdiniz Derdimiz Olsun’ projesi, ömür boyu devam ettirilecek bir projedir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

Program sonunda Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından Vali Harun Sarıfakıoğulları’na Hüsn-i Hat tablosu hediye edildi.

Diyanet Haber

EDİTÖRÜN NOTU: dingorevlileri.com.tr olarak böyle haberleri yapmaktan son derece keyif alıyoruz… “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” (hadis-i şerif) ışığında diğer müftülüklere de örnek olması dileğiyle..

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup