Hafızlık Yapan Öğrencilere İl Müftüsünden Hediye

Bilecik Gençlik Merkezi toplantı Salonunda Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursunda okuyan ve hafızlığını 10 sayfayla devam eden öğrencilere İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından tablet hediye edildi.

Hafızlık Yapan Öğrencilere İl Müftüsünden Hediye
Yayınlama: 03.01.2019
775
A+
A-

Programa İl Müftüsü Necati AKKUŞ, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa SADOĞLU, İl Vaizi Erhan YILMAZ, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin AKSOY, Kurs Yöneticisi İbrahim ÇELİK, Öğreticiler ve Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Öğrencileri katıldılar.

İl Vaizi Erhan YILMAZ’ın Sarıkamış şehitlerini anlatan konuşmasıyla başlayan programda Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri tarafından sarıkamış ve tüm Şehitlerimizin ruhlarına itafen Kur’an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı.

Programda konuşma yapan İl Müftüsü Necati AKKUŞ; Sarıkamışta şehit olan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz; diyerek

“Kur’an-ı Kerim sonsuza kadar insanları doğru yola götürecek tek kitaptır. Yüce Allah sadece sevdiği insanların kalbine Kur’an-ı yerleştirir. Bu bakımdan Kur’an-ı Kerim’i sevmek, okumak, okutmak, ezberlemek ve onunla amel etmek, O’ndan istifade etmek Cenabı Allah’ın bizlere büyük bir lütfudur.

Ben Kur’an öğrenen gençleri, hafızlık yapan çocuklarımızı ve onların ailelerini canı gönülden tebrik ediyorum ve “marifet iltifata tabidir fehvasınca” bu gayretlerinden dolayı onlara birer tablet hediyemiz var güle güle kullansınlar.” şeklinde konuştu.

Program Konuşmaların ardından ikramlar ve hafızlık yapan öğrencilere tabletleri verilerek son buldu.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup