Huzurda Buluşma..

Ağrı İl Müftülüğünce her ayın ilk Pazar günü düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşma” programının Kasım ayı buluşması gerçekleştirildi.

Huzurda Buluşma..
Yayınlama: 07.11.2019
818
A+
A-

Cami görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve kıldırılan namaz sonrası İl Müftüsü Tandoğan Topçu cemaate “Zikir” konusunda vaaz verdi. Topçu ayet ve hadislerle zikrin önemini hatırlatmasının ardından özetle şunları söyledi: “Zikir müslümanın manevi zırhıdır, nasıl ki giyilen zırh insan bedenini dışarıdan gelecek tehlike ve darbelerden koruyorsa manevi zırh dediğimiz zikirde müslümanı varlıkların her türlü kötülüklerinin tesirinden muhafaza eder, Allah’a bağlılığı sağlar ve her nevi tevhidi muhafaza eder. Bununla beraber, insanın gönlüne huzur verir, dünya ve ahiret saadetine ulaştırır. Bizler “Ey inananlar, Allah’ı çokça zikredin ve O’nu sabah akşam tesbih edin” ayetini ve zikrin faydalarını unutmadan dilimizi ve kalbimizi her daim zikir ile meşgul edelim”.

Vaaz sonrası cemaatle beraber yapılan toplu zikir ve duanın ardından cami cemaatine ve gençlere çorba ikram edilerek program son buldu.

facebook likes kaufen

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi