Huzurevlerinde Manevi Destek Ve Rehberlik Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayı Yapıldı.

Genel Müdür Albayrak başkanlığında huzurevleri ile ilgili çalıştay Başkanlığımızda yapıldı. Detaylar haberde…

Huzurevlerinde Manevi Destek Ve Rehberlik Hizmetlerini Geliştirme Çalıştayı Yapıldı.
Yayınlama: 22.03.2019
1.215
A+
A-

Başkanlığımızca huzur evlerinde sunulan manevi destek ve rehberliğin sistemli ve aşamalı yürütülmesi amacıyla bir müfredat hazırlamak üzere 28 Şubat 2019 tarihinde bir çalıştay yapıldı. Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK’ın açılış konuşması ile başlayan çalıştaya ilgili Kurum yetkilileri ile birlikte akademisyenler katıldı.

2018 yılında güncellenen protokol ile güçlenen ve bugüne kadar yürütülen hizmete ilişkin çalışmalar ile geleceğe dönük ihtiyaçları değerlendiren Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT’un konuşmasıyla başlayan ilk oturumda, alan akademisyenlerinin sunumları yer aldı.

Öğleden sonra yapılan ikinci oturumda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri görüşlerini paylaşarak kurumsal beklentilerini ifade ettiler. Huzurevlerinde göreve giden 5 personelimizin katıldığı çalıştayın son bölümünü, manevi destek ve rehberlik modeli, görüşme teknikleri ve müfredat içeriğine ilişkin tecrübe paylaşımları oluşturdu.

Çalıştayla; hedef kitlenin hayatı anlamlandırma, krizle baş etme, üretkenliğini artırma ve sosyalleşmesini güçlendirmeye yönelik müfredat için ilk adım atıldı.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup