İslam Düşmanlığı Karşısında Birlikte Mücadele Edelim!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Victoria İslam Konseyi’nde yaptığı konuşmada, İslamofobia ve anti İslam anlayışını körükleyenlerin İslam’ın korkulacak bir dinmiş gibi algı oluşturmaya çalıştıklarını dile getirerek, İslam düşmanlığı karşısında birlikte mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

İslam Düşmanlığı Karşısında Birlikte Mücadele Edelim!
Yayınlama: 18.04.2019
815
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Victoria eyaletinde bulunan Avustralya’daki Müslümanlar arasında dayanışma ve işbirliğini geliştirmek amacıyla kurulan Victoria İslam Konseyi’ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş burada yaptığı konuşmada, insanlara öncülük yapan vakıfların, derneklerin, konseylerin her zaman barıştan yana olduğunu göstermek ve bunun için faaliyetler yapması gerektiğini ifade ederek, “Yaşadığımız yer neresi olursa olsun, sadece Müslümanlar için demiyorum, zulme uğrayan bütün insanların yanında yer almak, onların bu zulümden kurtulması, barış içerisinde yaşaması ve içinde bulunduğu problemlerden kurtulması için çözümler üretmemiz gerekiyor. Bunun da en güzel örneklerini, İslam medeniyetinin farklı dönemlerindeki uygulamalarında görmekteyiz” dedi.

Başkan Erbaş, insanlığa hizmet etmek için kurulmuş müesseselerin en önemli faaliyetlerinden birinin eğitim olması gerektiğini belirterek, “Bizim burada yapacağımız en önemli şey, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine, nitelikli insan yetiştirmeye katkı sağlamaktır. Kaliteli insan yetiştirirsek bu insanlardan meydana gelen topluluk, yaşadığımız yerlerde olsun, uzak yerlerde olsun dünyada ortaya çıkan problemleri çözme noktasında bir adım daha çözüme yaklaşmamıza vesile olur” diye konuştu.

İslamofobi ve anti İslam anlayışını sürekli körükleyenlerin İslam’ın korkulacak bir dinmiş gibi algı oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Erbaş, İslam düşmanlığı karşısında birlikte mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Bu anlayışı yaygınlaştırmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Biz eğer din eğitiminde, doğru dini bilgiyi dikkate alarak gençlerimizi eğitirsek, eğitim müesseselerimizde Kur’an ve Sünnet çizgisini dikkate alıp yapmış olduğumuz programları gözden geçirerek talebe yetiştirirsek İslamofobiacılara ve anti İslam karşıtlarına da malzeme vermemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, geçmişte Avrupa’da yaşanan ve milyonlarca insanın öldüğü din savaşlarının benzerinin şimdi de İslam dünyasında uygulanmaya çalışıldığını kaydetti.

Başkan Erbaş konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı’yla yurt içi ve yurt dışında yürütmüş olduğu eğitim ve hayır çalışmalarını anlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ayrıca Meadow Heights Camii’ni ziyaret etti. Burada akşam namazını kıldıran Başkan Erbaş, namazdan sonra cemaate hitap etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi