İstanbul Müftülüğü, Öğrenci Liderlerimiz Şehrimizin Öncüleriyle Buluşuyor!

İstanbul Müftüsü ‘Öğrenci Liderlerimiz Şehrimizin Öncüleriyle Buluşuyor’ programında gençlere hitap etti. Detaylar haberde…

İstanbul Müftülüğü, Öğrenci Liderlerimiz Şehrimizin Öncüleriyle Buluşuyor!
Yayınlama: 07.03.2019
353
A+
A-

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Öğrenci Liderlerimiz Şehrimizin Öncüleriyle Buluşuyor’ adıyla düzenlediği program Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda gençlere hitap eden Yılmaz, “Dünya hayatında zorluklarla kolaylıklar sürekli birbirini takip eder. Zorluklarla sürekli bir mücadeleden sonra esas güzelliklere ulaşması söz konusudur. Zorlukların her bir sizin gücünüzü, metanetinizi, artıracak, bir kamçı gibi sizi harekete geçirecektir. İnsanın steril ortamda doğup büyümesi asla makbul değildir. Aşı niye yapılır? Vücut mikroplara karşı direnç kazansın ve o mikropla doğrudan karşılaştığı zaman yenilmesin diye. Hayatımızda da iniş ve çıkışları asla büyütmemek lazım. Zorlukların bizi olgunlaştırdığını unutmamak lazım. Zorluklar insanı geliştirir ve büyütür.” dedi.

Öğrencilere “Mutlaka hedefleriniz olsun” tavsiyesinde bulunan Yılmaz, “İnsanın davranışları niyetleriyle orantılıdır. Hz. Mevlana ‘Amacınız somunsa, değeriniz somun kadardır.” Neye ulaşmak istiyorsan sen osun. Somuna ulaşmak istiyorsan, sen somunsun. Daha büyük bir hedefe ulaşmak istiyorsan o hedef kadarsın. Hedefler ortaya koyup, onları hem fiziki hem kavli dua ile destekleyerek başarıya ulaşmak çok daha kolaydır. Hedefiniz lider olmaksa, lider olmanın yolu insanlara gönlünü açmak ve onlarla çok iyi bir iletişim kuracak pozisyonda olmaktır. İnsanları önemsemek, değer vermek, istişare etmektir. Yöneticinin çevresindeki insanlarla istişareye yönelik yaptığı faaliyetler bir bakıma iletişim kalitesini yükseltmek adına çok önemli bir şeydir. En doğrusunu ben bilirim dediğiniz zaman etrafınızdaki insanları kaçırırsınız. Yöneticinin en önemli vasıflarından biri dinlemesini bilmektir. Liderlik yeri geldiğinde risk almayı, gözü kara davranmayı bilmektir. O iradeyi gösterecek bir şahsiyette olmak önemlidir.” diye konuştu.

Yılmaz, konuşmasının ardından öğrencilerinin sorularını cevaplandırdı.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup