İstanbul Müftülüğü, TDV’nin İstanbul’daki Şube Temsilcileri ile Toplantı Yaptı!

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, TDV’nin İstanbul’daki ilçe temsilcileriyle bir araya geldi.

İstanbul Müftülüğü, TDV’nin İstanbul’daki Şube Temsilcileri ile Toplantı Yaptı!
Yayınlama: 14.02.2019
591
A+
A-

Programa İstanbul Müftüsü Yılmaz’ın yanı sıra TDV İkinci Başkanı İlyas Serenli, Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mesten, Tuzla Müftüsü Ali Erhun, TDV İstanbul Yetkilisi Mehmet Fatih Sönmez ve ilçe temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) biri olmazsa diğeri olamayacak kadar birbirine bağımlı iki önemli kurumdur. Biri işin resmi ayağı, devlete bakan yüzü; öbürü ise sivil ayağı, insana, halka bakan yüzü. Hem ülkemizde hem de İslam coğrafyasında ve dünyada ülkemizin yüzünü ağartacak hizmetler yapıyorlar. Yurt dışına yapılan hizmetlerde, sivil toplumlar ve vakıflar arasında TDV’nin geçmiş yıllarda yaptığı hizmet diğer vakıfların toplamından daha fazla.” dedi.

TDV’de görev yapmanın sorumluluğunun çok yüksek olduğunu belirten Yılmaz, “İstanbul, Türkiye nüfusunun yüzde 25’ini, ekonomisinin yüzde 50’ye yakın kısmını karşılıyor. Medya, kültür ve medeniyet burada. O bakımdan İstanbul’da ister TDV’de, ister DİB’de ister başka müesseselerde olsun görev yapmanın sorumluluğu çok yüksek. Sizler böyle şerefli bir kurumda bulunmaktan dolayı bahtiyar insanlarsınız. Amacımız DİB’in ve TDV etkinliğini daha da artırarak en iyi şekilde temsil etmek; diğer gam gönüllü insanlardan bize ulaşan o hayır ve hasenatı, yıkık gönüllü insanlara ulaştırmaktır. Allah Teala bu hizmetlerinizi inşallah sizin manevi ve uhrevi kurtuluşunuza vesile eylesin.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi