Kırşehir Valisi Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi!

Kırşehir Valisi Sayın İbrahim Akın, personel toplantısında ilimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi. Detaylar haberimizde…

Kırşehir Valisi Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi!
Yayınlama: 19.02.2019
402
A+
A-

18/02/2019 Pazartesi günü saat: 11.45’te İl Müftülüğü Konferans Salounda düzenlenen toplantıda konuşan Kırşehir Valisi Sayın İbrahim Akın; bütün insanlığın göstermesi gereken değerleri ve hassasiyetleri din görevlilerinin taşıdığını söyledi.
Din görevlilerinin bilgili, donanımlı ve gayretli kişiler olarak topluma örnek olacak şekilde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Din görevlilerimiz, görev yaptıkları bölgelerde vatandaşlarımızla birebir iletişim kuruyor. Bu yüzden, sizler de bulunduğunuz köy, kasaba ve mahallelerde önemli görevler yapmaktasınız. Liderlik, önderlik anlamına gelen imamlık mesleğinin gerektirdiği din görevlilerimiz davranışlarıyla, söyledikleriyle kılık kıyafetleriyle örnek kişiler olmalıdır. Toplum huzurunu ve sağlığını tehtid eden bütün konularda duyarlı davranmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirmek, aydınlatmak din görevlilerimizin temel vazifeleri arasındadır.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Mehmet Yaman’da toplantı gündeminde bulunan konular hakkında bilgiler verdiği konuşmasında “Kırşehir’de 2019 yılı itibariyle 499 cami, 160 Kur’an Kursunda 655 personel ile din hizmeti vermekteyiz.
Cami ve Kur’an Kurslarındaki rutin görevlilerimizin dışında sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışarak ilkokul öğrencilerimizden üniversite öğrencilerimize, sevgi evlerindeki çocuklarımızdan huzur evlerinde kalan yaşlılarımıza, engellilerimizden
tedavi gören hastalarımıza kadar dini konularda geniş kapsamlı bir şekilde rehberlik etmekteyiz.” dedi.

Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen olağan aylık personel toplantısına Vali İbrehim Akın’ın yanı sıra İl Müftüsü Mehmet Yaman, müftü yardımcıları, şube müdürleri ile din görevlileri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi