Kütahya Müftülüğü, 5. Vaaz İrşat Çalıştayı!

Kütahya Müftülüğü tarafından “5. Vaaz İrşat Çalıştayı” Kütahya Müftülüğü Gençlik Merkezinde düzenlendi. Detaylar haberde…

Kütahya Müftülüğü, 5. Vaaz İrşat Çalıştayı!
Yayınlama: 18.02.2019
711
A+
A-

Kütahya Müftülüğü tarafından “5. Vaaz İrşat Çalıştayı” düzenlendi. Kütahya Müftülüğü Gençlik Merkezinde düzenlenen çalıştaya Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah KAHRAMAN, İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, İl Müftü Yardımcıları, Kütahya Merkez ile İlçelerinde görev yapan erkek ve hanım vaizler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR; “Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı olarak toplumu din konusunda aydınlatma gibi önemli bir görevi ifa etmeye çalışıyoruz. Toplumu din konusunda aydınlatma vazifesi tam manası ile yerine getirebilmek için İslam’ın sahih kaynaklarını, Kur’an ve Sünneti çok iyi anlamanız gerekiyor. İnsanlığa hayat veren bu öğretileri toplumun tüm kesimleri ile paylaşmamız önem arz etmektedir.”

“Bunun için zaman zaman görevlilerimize yönelik çeşitli programlar düzenliyor, sahasında uzman olan hocalarımızı görevlilerimiz ile bir araya getirerek güncel dini meseleler ile alakalı Başkanlığımızın yaklaşımlarını öğrenmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bir insanın elinden tutmanın, hidayetine vesile olmanın dünyalara değer olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah KAHRAMAN; “Toplumun her kesimi bizden din hizmeti bekliyor. Toplumun her kesimine el uzatmak zorundayız. Sunacağımız din hizmetinin daha verimli olabilmesi için; bilginin sahih, tebliğin sürekli, din hizmetini sunanın ise samimi olması gerekmektedir. Çünkü insan hurafeye hakikatten daha açıktır.” diye konuştu.

5. Vaaz İrşat Çalıştayı, güncel dini konular ile alakalı soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu