Mevlid-İ Nebi Haftası Konferansı Düzenlendi

2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde 12Kasım 2019 SALI günü Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız tarafından saat:10,30’da Kilis Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezinde ‘’Peygamberimiz ve Aile’’ Konulu Konferans düzenlendi.

Mevlid-İ Nebi Haftası Konferansı Düzenlendi
Yayınlama: 14.11.2019
467
A+
A-

Programa Kilis Valisi Recep Soytürk, Diyanet İşleri Uzmanı Fatih Yıldız, İl Müftümüz Abdurrahman Şahin, Daire Amirleri, Müftülük Personeli, Din Görevlileri ve Vatandaşlar katıldı.

Program Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim Tilavetiyle başladı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftümüz Abdurrahman Şahin konuşmasında şunları kaydetti:

“Diyanet İşleri Başkanlığımız, her sene Mevlid-i Nebi Haftası’nda, toplumumuz ve insanlık için önem arz eden bir konuyu kapsamlı bir biçimde ele almaktadır. Bu bağlamda 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası için ‘Peygamberimiz ve Aile’ konusu belirlendi. Güçlü toplum, güçlü aile bağları ile kurulur. Hiçbir gerekçe ya da meşgale aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye mazeret olamaz. Hiçbir meslek ya da hedef, aile kurmaktan, anne-baba olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir makam ve mevki, anne-baba olma şerefinden ve sorumluluğundan büyük olamaz. Elbette hayatın her alanında olduğu gibi ailede de zaman zaman zorluklar, kırgınlıklar, gerilimler yaşanması mümkündür. Önemli olan karşılaşılan sıkıntıları, sabır, hoşgörü ve fedakarlıkla göğüslemek, haksızlığa yol açmadan, şefkat, itidal ve adaletle aşmaya çalışmaktır. Aile içinde aile bireylerine duyduğumuz sevgiyi ifade etmekten çekinmemeliyiz. Peygamberimizin eşine, çocuklarına olan bağlılık ve sevgisini örnek alarak aile bağlarımızı sağlamlaştırmamız gerekir” dedi.

Konferansa Ana Konuşmacı olarak katılan Fatih Yıldız Hocamız da Konuşmasında,

Hz.Peygamber(sas) ve Aile konusunda Kuran-ı Kerimden ve hz.peygamberin (sas) yaşantısından örnekler sundu.

Ailede huzur için helal kazancın iletişim ve istişarenin önemli olduğu vurgusunu yapan Yıldız, ilişkide nezaket davranışlarda zerafet olmalı diyerek sözlerine son verdi.

Program peygamber efendimize (sas) getirilen salavatlar ve yapılan dualarla sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi