Minikler Arası “Ezbere Hadis Okuma Yarışması” Büyük Bir Heyecanla Son Buldu..

Çorum İl Müftülüğümüz tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri münasebetiyle 4-6 Yaş Grubu ve İhtiyaç Odaklı Kurslarında eğitim gören öğrencilerin kendi kategorileri arasında “Ezbere Hadis Okuma Yarışması” düzenlendi. Buhara Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmaya Çorum İl Müftümüz Muharrem Biçer, Müftü Yardımcılarımız Abdullah Pamuklu, Adnan Bıyık, Yıldız Üveyik, 4-6 Yaş Kuran Kurslarının minik öğrencileri ve Velileri ile İhtiyaç Odaklı Kuran Kurslarının öğrencileri katıldı.

Minikler Arası “Ezbere Hadis Okuma Yarışması” Büyük Bir Heyecanla Son Buldu..
Yayınlama: 29.11.2019
593
A+
A-

Kuran’ı Kerim okunmasıyla başlayan program Çorum İl Müftümüz Muharrem Biçer’in “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konuşmasıyla devam etti.

Programda konuşan Çorum İl Müftümüz Muharrem Biçer, Hz. Peygamber (sav) ve hayatını iyi bir şekilde okuyup anlamamızı ve hayatamızda tatbik etmeye gayret göstermemize dikkat çekerek; “Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir. Kur’an-ın en büyük müfessiri şüphesiz Hazreti Muhammed (sav) efendimizdir. Kur’an-ı Kerim’den sonra dinimizin ikinci temel kaynağın hadis ve sünnettir. Bunun en güzel örneğini Rasulullah’ın hayatında görüyoruz. Bugünün aileleri bir takım dezenformasyonlara uğrayarak evlerinde adeta huzurlarını kaybettiler. Huzur, ancak Peygamber ve Ailesinin örnekliğini aldığımız zaman evimizde tesis edilecektir. Yine aynı şekilde “4S-1D” kuralıyla da ailede mutluluğu yakalayabiliriz. Onlar ise Sevgi, Saygı, Samimiyet, Sadakat ve Sabır ile Dil’in güzel kullanımıdır. Müslüman bir aile, yaşantısında bu kurala dikkat etmesi ve uygulaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde mutlu ve huzurlu bir aile ortamını yakalayabiliriz.” diye konuştu.

Ezbere Hadis-i Şerif Okuma Yarışması 4-6 Yaş kategorisinde; Şehit Mustafa Avcu Kuran Kursu öğrencisi Hasan Emir Yıldız Birinci, TOKİ Nasreddin Hoca Kuran Kursu Öğrencisi Zeynep Ayza Özkader İkinci ve Hicret Cami Kuran Kursu Öğrencisi Medine Aksungur Üçüncü oldu.

Ezbere Hadis-i Şerif Okuma Yarışması İhtiyaç Odaklı (Yetişkinler) Kategorisinde; Fatih Cami Kız Kuran Kursu Öğrencisi Sefure Balcı Birinci, Yörükevler Kuran Kursu Öğrencisi Hacer Uzun İkinci, Kafkasevleri Kuran Kursu Öğrencisi Esmanur Karaca ise Üçüncü oldu.

Program sonunda dereceye giren yarışmacılara TDV Çorum Şubesi tarafından altın ve para ödülleri verilirken Çorum İl Müftümüz  Muharrem Biçer, tüm öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi