Ordu Valisi Yavuz, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi!

Vali Seddar Yavuz, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve Altınordu, Ulubey, Perşembe, Gürgentepe, Gülyalı, Kabataş ve Gölköy ilçelerinde görev yapan din görevlilerin katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.

Ordu Valisi Yavuz, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi!
Yayınlama: 21.02.2019
863
A+
A-

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Altınordu, Ulubey, Perşembe, Gürgentepe, Gülyalı, Kabataş ve Gölköy İlçe Müftüleri ile bu ilçelerde görev yapan din görevlilerinin katıldığı istişare toplantısı, Aziziye Camii İmam Hatibi Murat Sivrikaya’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İstişare toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Biz, bin yıllık süreç içerisinde Anadolu topraklarında, ilayi kelimetullah peşinde koşan ve Allah’ın kelamını hakim kılmak isteyen, hakkı, hukuku haykıran bir milletin evladı olarak yolumuza devam ediyoruz. Aslında bu bir seçilmişlik, bir görev tevdii anlamına da gelir. Bu millet, Allah’ın kelamını her şeyin önünde tutarak, hakkı hukuku haykırarak, Allah’ın rızasını gözeterek yoluna devam etmiştir. Aziz Milletimizin bu yolculuğunda, siz değerli din adamlarımızın yol göstericiliği, rehberliği, gönüllere dokunması, insanların İslam ahlakı ile ahlaklanması ve İslam terbiyesiyle büyümesinde büyük emekleri vardır. Memleketimizin en ücra köşelerinde, belki 3-5 cemaati olan camilerde büyük bir fedakârlıkla görev yapan siz değerli kardeşlerimi kutluyorum, tebrik ediyorum, yapmış olduğunuz hizmetlerde Allah sizlere kolaylıklar versin” dedi.

Din görevlilerinden, gençlere ve çocuklara güzel ahlakı, edebi ve adabı öğretmelerini isteyen Vali Yavuz, “Çocuklarına ve gençlerine yatırım yapamayan, onları medeniyet değerleri ile buluşturamayan, en önemlisi güzel ahlakı ve edebi öğretmeyen, bir toplumun, ne kadar gelişmiş olduğunun bir anlamı yoktur. Biz gücü, muktedir olmak için değil, ezmek için değil, İslam’a, Müslümanlara ve tüm insanlığa ışık saçmak için, onların huzuru ve mutluluğu için istediğimizi asla unutmayalım. Aksi takdirde güçlü olursunuz, ama bütün değerlerinizi kaybedebilirsiniz. O yüzden de makam ve mevkilere çıkarken, zengin olurken eğer değerlerinizi kaybederseniz, bir gün çıktığınız yer sizin için bir felakete dönüşür. Şu anda yaşadığımız en önemli buhranlardan bir tanesi gençliktir. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle. Çünkü küresel bir dünyada yaşıyoruz. Herkesin cep telefonunun bir ucunda dünya ile iletişim halinde olduğu bir çağdayız. Dolayısıyla küreselleşmeden, globalleşmeden şikâyet etmek yerine, bizim bu çocuklarımıza kendilerini nasıl koruyacaklarını, nasıl değerleriyle buluşabileceklerini konuşmalıyız. Allah’a hamdolsun ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde medeniyet değerlerine yeniden sımsıkı sahip çıkmıştır. Bu ülkede öteki olan, aşağılanan ve devlet mekanizması içerisinde dışta bırakılan insanlarımız, bugün devletin kendisi olmuştur. Artık şikâyet etmek değil, icraat yapma zamanıdır. Bunu yaparken hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin değerine, inancına ve ideolojisine saldırmadan yapmalıyız” diye konuştu.

Programa katılarak, duygu ve düşüncelerini din görevlileri ile paylaşan Vali Seddar Yavuz’a teşekkür eden İl Müftüsü Mürsel Öztürk, “Sayın Valimiz, bizim hizmetlerimizi yakinen takip eden, 24 saat kendilerine çok rahat ulaşabildiğimiz bir devlet büyüğümüz. Allah’a hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında da, onun liderliğinde oluşan bu yapıda, bu milletin özlemle beklediği değerlerine ve inançlarına sahip çıkan ve bunları önceleyen, devlet-millet kaynaşmasını gerçekleştiren idarecilerle buluştu. Sayın Valimiz tam bu noktada özlemlerimizi gideren icraatları ile Ordulu kardeşlerimizin gönlünde müstesna bir yer tutmuşlardır” dedi.

Programın sonunda, İl Müftüsü Mürsel Öztürk tarafından Ordulu Hattat Ferhat Kurlu tarafından yapılan Ayetel Kürsü tablosu hediye edildi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup