“Peygamberimiz ve Aile” Konferansına İlgi Büyük Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile 8-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle ülke genelinde programlar düzenlenmektedir.

“Peygamberimiz ve Aile” Konferansına İlgi Büyük Oldu
Yayınlama: 15.11.2019
673
A+
A-

Bu çerçevede; İl Müftülüğü tarafından 14.11.2019 Perşembe günü saat:20.00 da İyaş Süleyman Demirel Kongre Merkezinde, konuşmacı olarak katılan, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat OKUDAN tarafından sunumu yapılan “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa; daire müdürleri, ilçe müftüleri, okul müdürleri, basın mensupları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, din görevlileri, din gönüllüleri ve peygamber aşığı halkımız iştirak etmiştir.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, sala ve ilahi dinletilerinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığının haftaya özel hazırlamış olduğu sinevizyon sunumu izletildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Bayram ŞAHİN; ailenin toplumun en küçük parçası olduğunu, aile ne kadar güçlü olursa milletlerin ve devletlerin o kadar güçlü olacağını söyleyerek günümüzde boşanmaların artması, aile kurumunun yıpranmaya başlaması sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasının temasını aile olarak ele aldığını belirtti. İl Müftülüğü olarak il genelinde hafta dolayısıyla “Peygamberimiz ve Aile” konulu çeşitli programların düzenlendiğini söyledi.

Ailenin toplumun en önemli yapı taşı olduğuna işaret eden İl Müftüsü, sadakatsizlik, vefasızlık, tahammülsüzlük, bilinçsizlik ve şiddet gibi sebeplerle ailelerin ciddi anlamda zarar gördüğünü, dolayısıyla ailenin korunması ve sağlıklı bir şekilde geleceğe taşınmasının herkesin sorumluluğu olduğunu kaydetti.

Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat OKUDAN; Peygamberimiz Hz. Muhammed SAS’den örneklerle hayatımızın mihenk taşı olan aile konusunda sunumlarını gerçekleşti.

Konferans; İl Müftüsü Bayram Şahin’in yaptığı duanın ardından, katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığının “Cami ve Hayat” isimli eser hediye edilerek çeşitli ikramlarda bulunulmuştur.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi