Prof. Dr. Ali Erbaş, Murakıplar Seminerine Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Murakıplar Semineri’ne katıldı.

Prof. Dr. Ali Erbaş, Murakıplar Seminerine Katıldı
Yayınlama: 28.12.2018
851
A+
A-

9 ay önce görevlerine başlayan bayan Murakıplar için düzenlenen seminerde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Yapmış olduğunuz bu eğitimin başarılarla dolu olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  bayan murakıpların  alanda büyük ihtiyaca cevap verdiğini belirterek,  “Müfettişlerimiz, murakıplarımız gereken teftişleri, murakabeleri öteden beri hep yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Ama en sağlıklı olanı kız Kur’an kurslarımızın, kadın Kur’an kurslarımızın sizlerin, hoca hanımların teftiş etmesi, murakabe etmesi. Bu ihtiyaçtan hareketle sizler sınavlara girdiniz, başarılı oldunuz ve görevlerinize başladınız. Her başarının arkasında teftiş ve murakabenin sağlıklı olarak yürütülmesinin olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen kendi haline bıraktığınız zaman,  murakabe etmediğiniz, kontrol etmediğiniz zaman orada disiplinsizlikler oluyor, mevzuata aykırı bir takım çalışmalar oluyor, programlar yeterince uygulanıyor mu uygulanamıyor mu, müfredatı uyuluyor mu, yönergemize uygun hareket ediliyor mu edilmiyor mu, yönetmeliklere uyuluyor mu, bütün bunları işte sizler kontrol edeceksiniz, murakabe edeceksiniz” diye konuştu.

“Herkesin görevi, üzerinde bir emanettir”

Seminerin önemine işaret eden Başkan Erbaş, “ Eksileri, artıları gördünüz, yanlışları gördünüz. O yanlışları birbirinizle burada paylaşacaksınız. Müfettişlerimiz derslerinize giriyor, onlarla bunun müzakeresini yapacaksınız. Nerede hangi hata var, nerede başarı var, nerede başarısızlık var? Başarının yolu nereden geçiyor, başarısızlığın yolu nereden geçiyor, bunları alanda gördünüz. Buraya taşıyacaksınız, müzakere edeceksiniz” şeklinde konuştu.

Bütün hocaların Peygamberlerin varisi olduğunu söyleyen Başkan Erbaş, “Üzerinizdeki görev büyük bir emanettir. Gittiğiniz yerlerde hocalarımıza, murakabe etmiş olduğunuz kişilere önce bunu anlatacaksınız. Herkesin görevi, üzerinde bir emanettir” ifadelerini kullandı.

Esas murakıbın kişinin kendi ünvanı olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, “Esasında bizim ünvanlarımız bizi murakabe ediyor, bizi teftiş ediyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup