Prof. Dr. Arpaguş: “Çocuklarımızı Medeniyetimize Ait Değerlerle Buluşturmak Öncelikli Vazifemizdir.”

İstanbul Çekmeköy’de Merve Altun 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştiren İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, “Yavrularımızı her türlü olumsuz etkiye karşı dinimize, ahlakımıza, kültürümüze ve medeniyetimize ait değerlerle buluşturmak bizim öncelikli vazifemizdir.” dedi.

Prof. Dr. Arpaguş: “Çocuklarımızı Medeniyetimize Ait Değerlerle Buluşturmak Öncelikli Vazifemizdir.”
Yayınlama: 27.12.2022
37
A+
A-

Çekmeköy İlçe Müftülüğüne bağlı Halid bin Velid Camii müştemilatında hayırsever iş insanı Erdoğan Altun’un ahirete irtihal eden kız çocuğu adına yaptırdığı Merve Altun” 4-6 Yaş Kur’an Kursu törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, “Rahmet-i Rahman’a kavuşmuş olan Merve Altun kızımızın ruhunu bugün şad ediyoruz. Yüce Allah mekanını cennet eylesin. Bir ülkenin geleceği genç nüfusunun ve yavrularının geleceğini teminat altına almasıyla mümkündür. 4-6 yaş Diyanet İşleri Başkanlığımızın önemli projelerinden biridir. Toplum olarak bir ateş çemberinin içerisinde olan yavrularımızı her türlü olumsuz etkiye karşı dinimize, ahlakımıza, kültürümüze ve medeniyetimize ait değerlerle buluşturmak bizim öncelikli vazifemizdir. Bugün İstanbul genelindeki 722 kursumuzda 1830 derslikte öğrenim gören 25 bin 4-6 yaş Kuran kursu öğrencimiz var. Allah’a hamd etmek makamındayız. Ancak bizim için bu sayılar yeterli değildir. Bunu daha ileriye götürmekle mükellefiz.” dedi.

Açılış programına Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İl Müftü yardımcıları Ahmet Aktürkoğlu ve Arif Cevlek, siyasi parti ve STK temsilcileri, ilçe müftüleri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış programı plaket takdimi ile sona erdi.

Açılış sonrasında İl Müftüsü Prof. Dr. Arpaguş, Çekmeköy İlçe Müftülüğünü ziyaret ederek İlçe Müftüsü Vehbi Akşit’ten müftülük hizmetleri hakında bilgi aldı.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi