Ramazan Bereketi 98 Ülkede Mazlumun Yüzünü Güldürecek.

“Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya” kadar sloganıyla insanlığın hizmetinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, yedi kıtada mazlumların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Ramazan Bereketi 98 Ülkede Mazlumun Yüzünü Güldürecek.
Yayınlama: 10.05.2019
906
A+
A-

Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği iyilik faaliyetleriyle Türkiye’de ve yedi kıtada, milletimizin emanet ettiği fitre, zekât ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, bu ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü olmaya devam ediyor.

Hayırseverlerin yardımlarıyla yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerini genişleterek sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, bu ramazan da “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin!” sloganıyla Türkiye’ye umut bağlayan ve iyilik yolunu gözleyen mazlumlara umut oluyor.

İnsanlığın sevgi ve merhameti yeniden kuşanmaya ihtiyaç duyduğu bu dönemde, ramazan-ı şerifin rahmet iklimini yurt içinde 81 il 725 ilçe, yurt dışında ise 98 ülke 323 bölgeye taşıyan Türkiye Diyanet Vakfı, yapmış olduğu yardım çalışmalarıyla gönül köprüleri kuruyor.

Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi, alışveriş kartı dağıtacak olan Türkiye Diyanet Vakfı ayrıca iftar sofraları kurup yetimlere bayramlık kıyafet yardımında bulunarak ramazan coşkusunu mazlumlarla yaşamaya devam edecek.

Dünyanın dört bir yanında ramazan iklimi

Bugüne kadar düzenlediği ramazan programlarında milletimizin fakir ve muhtaçlara ulaşan yardım eli olan, ramazan sevincini farklı coğrafyalarda açtığı iftar sofralarında milyonlarca Müslümanla birlikte yaşayan Türkiye Diyanet Vakfı, ramazan faaliyetlerini bu yıl da artan bir ivmeyle devam ettiriyor.

Bu ramazan ve her zaman, Türkiye’de ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek için milletin emaneti olan zekât, fitre ve bağışları gerçek sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, 2019 yılı Ramazan çalışmaları kapsamında 98 ülke ve 323 bölgede iyiliğin sesi oluyor, kardeşlik iklimini dünyanın dört bir tarafına taşıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve yerel sivil toplum kuruluşları iş birliğinde gerçekleştirilecek ramazan yardım programı çerçevesinde, dünyanın farklı coğrafyalarında 102 bin 100 gıda paketi dağıtımı yapılacak, 196 bin 675 kişiye iftar verilecek.

Bangladeş, Çad, Filistin, Nijer, Somali, Sudan, Suriye ve Yemen olmak üzere 8 ülke, 19 bölgede 11 bin çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapılacak.

Yurt içine yönelik yardımlar çerçevesinde ise ihtiyaç sahipleri ve mülteci aileler için 40 bin adet alışveriş yardım kartı dağıtılacak, 5 bin yetime kıyafet yardımında bulunulacak. Ülke genelinde il ve ilçe şubeleri tarafından kurulacak iftar sofralarında 1 milyondan fazla vatandaşla bir araya gelinecek.

Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl ramazan ayında yurt içinde ve yurt dışında toplam 22,3 milyon TL değerinde yardım yapmış olacak.

Bayramda yetimler unutulmayacak

Ramazan ayında ümmetin yetimlerini de unutmayan Türkiye Diyanet Vakfı, onların bayram sevincine ortak oluyor. Vakıf, yetim çocukların bayramlık ihtiyacını yurt içinde ve yurt dışında karşılayarak, bayram sabahına daha mutlu kalkmalarına vesile olacak.

“Bayram coşkusu bütün evlerde yaşansın, çocuklar gülsün” diye, hayırseverlerin hediye ettiği bayramlıklar yetimlere ulaştırılmaya devam edecek. Hayırseverler 100 TL bağışta bulunarak bir yetimin bayramlık ihtiyacını karşılayabilecek.

“Kardeşliğimiz Zekâtla Bereketlensin”

Zekât vermek için insanların gerçek muhtaçları ve güvenilir kurumları aradığı bir dönemde Türkiye Diyanet Vakfı, yurt içinde ve dünyanın farklı coğrafyalarında açlık, doğal afet, savaş ve şiddetin yaşandığı kriz bölgelerindeki milyonlarca mazluma insani yardım ulaştırmanın yanı sıra, milletimizin zekâtlarını güvenilir bir kurum olarak gerçek sahiplerine ulaştırıyor.

Zekât bağışları, Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde Türkiye Diyanet Vakfı koordinesi ile başta yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahipleri olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki İslam dinine göre zekât verilebilecek mazlum, mağdur Müslüman kardeşlerimize ulaştırılacak.

Ayrıca toplanan zekâtlar, Türkiye Diyanet Vakfının eğitim alanında yürüttüğü faaliyetler çerçevesinde geleceğin mimarı olan gençlerin yetiştirilmesinde değerlendirilecek.

Ramazan ayı boyunca zekâ, fitre, fidye, sadaka, gıda paketi, bayramlık kıyafet gibi bağışlarını www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak yapabileceği gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da yapabilecek.

Ayrıca, bağışçılar tüm GSM operatörlerine bağlı faturalı ve faturasız hatlardan 5601’e SMS göndererek fitre bağışında bulunabilecek.

Bir SMS ücreti, bir fitre bedeli olan 23 TL’dir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup