Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
15°C
Parçalı Bulutlu
Sal 16°C
Çar 17°C
Per 15°C
Cum 16°C

Sakarya Müftülüğü, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım Alım İlanı

Sakarya Müftülüğü personel alımı için sınav duyurusu yaptı.

Sakarya Müftülüğü, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım Alım İlanı
25.05.2021
A+
A-

İlimize bağlı ilçe müftülüklerimizde yurtdışı görevi, ücretsiz izin, sağlık raporu, geçici görevlendirme, vb. sebeplerle görevinden (geçici süreyle) ayrılan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım’ların yarine 2020 Yılı DHBT sonuçlarına göre açıktan vekaleten atanacakların tespitini ve sıralamasını yapmak üzere ilgi yazı uyarınca mülakat sınavı yapılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar ekte sunulmuştur.

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

DUYURU

a) 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu.
b) DİB Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği.
c) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
d) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği.
e) Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 03/11/2014 tarihli ve 94013213-903- 6066 sayılı yazısı.
İlimize bağlı ilçe müftülüklerinde yurtdışı görevi, ücretsiz izin, sağlık raporu, geçici görevlendirme vb. sebeplerle görevinden (geçici süreyle) ayrılan imam-hatip ve müezzin-kayyımların yerine 2020 yılı DHBT sonuçlarına göre açıktan vekâleten atanacakların tespitini ve sıralamasını yapmak üzere ilgi (e) yazı uyarınca mülakat sınavı yapılacaktır.

I-Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranacak Şartlar

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartlar ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “ortak nitelik” şarkım taşımak,

2- İlgi (e) yazı gereği 2020 yılı (KPSSP 122, KPSSP123, KPSSP124) DHBT’ den 60 ve üzeri puana sahip olmak.

3- Vekil imam-hatip olarak atanmak için en az imam-hatip lisesi veya dini yükseköğrenim mezunu olmak, vekil müezzin-kayyım olarak atanmak için en az lise mezunu ve hafız, imam-hatip lisesi mezunu veya dini yükseköğrenim mezunu veya mezun olabilecek durumda son sınıf öğrencisi olmak,

4- İmam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapmaya engel bir özrü bulunmamak gerekmektedir.

5- 657 sayılı DMK ‘nun 125/E maddesi gereği veya KHK ile devlet memurluğundan çıkartılmamış
olmak.

6- Yukandaki şartları taşıyanlar ile halen vekil olarak görev yapanlar da sınava başvuruda bulunabilecektir.

Il-Başvuru Şekli

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar 24/05/2021 – 07/06/2021 tarihleri arasında mesai günleri saat 10:00-16:00 arasında istenen belgelerle birlikte il müftülüğümüze şahsen veya başvuru belgelerini eksiksiz getirmeleri halinde üçüncü şahıslar aracılığıyla müracaat edeceklerdir.

Bu duyumda belirtilen şartlara uygun olmayan (nosta. faks ve e-maille yapılan müracaatlar ile
07/06/2021 tarihi fsaat 16:001 dan sonra yapılan) başvurular kabul edilmevecektir.

Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Adaylar yalnız bir unvan (vekil imam-hatip veya vekil müezzin-kayyım) için başvuruda bulunulabilecektir.

III- Sınav İşlemleri

1- Başvuru yapanların sınava gelirken yanlarında T.C. Kimlik No’1u Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet bulundurmaları gerekmektedir.

2- Sınav tarihlerinde sınava katılmayanlar hakkını kaybetmiş olacak ve ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

3- Sıralama unvanlara göre ayrı ayrı yapılacaktır. (imamlar kendi arasında müezzinler kendi arasında)

IV- Atama İşlemleri

l- Yapılacak sınavda 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. Atama (yalnız) mülakat puanı esas alınarak en yüksek puan alandan bağlanmak suretiyle yapılacaktır. Acil ihtiyaç durumunda güvenlik soruşturması tamamlananlar arasından sıra gözetmeksizin atama yapılabilecektir.

2- Başarılı olup aynı puana sahip olanlarda; öğrenim durumu yüksek olana; sonra hafız olana; daha sonra DHBT puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

3- Atama başarılı olduğu unvanına göre (vekil imam hatip, vekil müezzin-kayyım) yapılacaktır. Ancak; vekil müezzin kayyım ihtiyacı olduğu halde atanacak müezzin kayyım olmaması halinde vekil imam hatip sınavında başarılı olanlardan (talep eden olması ve idarenin uygun görmesi halinde) atama yapılabilecektir.

4- Halen İlimize bağlı ilçelerdeki camilerde vekil olarak görev yaparken sınava girip başarılı olana sıra gelmesi halinde görev süresi sona ermeden yeni teklif yapılmayacaktır.

5- Görev süresi dolmadan kendi isteği ile ayrılanların atamaları yapılmayacaktır.

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri