Samsun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Samsun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Samsun İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
Yayınlama: 04.09.2018
1.607
A+
A-

a) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği.
b) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi.
c) Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları yönergesi.
d) Diyanet İşleri Başkanlığının 28.04.2016 tarihli ve E-23263 sayılı yazısı.
e) Diyanet İşleri Başkanlığının 18.05.2017 tarihli ve E-35458 sayılı yazısı.

İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 3. En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,
 4. 2016 Yılı KPSS (DHBT) puanına sahip kişiler arasından , 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında geçici olarak görevlendirilen öğreticiler yeni bir sınava tabi tutulmaksızın 2018-2019 Eğitim- Öğretim döneminde görevlendirilebileceklerdir,
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) puanına sahip olmak.
 6. Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
 7. 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; Başkanlığımızca yapılan 04-06 yaş Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katılmış olmak veya 04-06 yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Fotoğraflı İş Talep Formu (İlçe Müftülüklerinden temin edilecek.)
 2. T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
 3. En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)
 4. 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
 5. Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi, (İlçe Müftülüğü tarafından aslı görülerek tasdikli fotokopisi alınıp aslı adaya iade edilecektir.)
 6. 04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için 296 saatlik sertifika,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

 1. Başvuru yapmak isteyenler 04 Eylül 2018- 10 Eylül 2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilce müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır.
 2. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

SINAV İŞLEMLERİ

 1. Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri, başvuruların tamamlanmasından sonra İlimiz Müftülüğü internet sitesinde http://www.samsun.diyanet.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
 2. Adaylar, sınava gelirken T.C kimlik No’ lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
 3. İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

SINAV SONUÇLARI VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

 1. Sınav sonuçlan İl Müftülüğümüzün http://www.samsun.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 2. Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.
 3. Sınavda başarılı olanlar arasında sözlü sınavı en yüksek olandan başlamak üzere başarı listesi hazırlanacak, ihtiyaç kadar asıl, diğerleri de yedek olarak belirlenecektir.
 4. Puanların eşit olması halinde sıralama 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.
 5. Asıl adayların görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra, sınav için müracaat ettiği ilçede ihtiyaç olması durumunda sözlü sınavda başarılı olan yedek adaylar sırayla görevlendirilebilecektir.
 6. Yerleştirmeye hak kazandıktan sonra kendilerine teklif edilen görev yerini kabul etmeyen adaylar görevlendirme haklarını kaybedeceklerdir.
 7. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda kaydı bulunanların görevleriyle ilişiği kesilecektir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 2. Sınav ve görevlendirme sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır.
 3. Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.

DEĞERLENDİRME

Diyanet İşleri Başkanlığının geçici öğreticileri değerlendirme kriterlerine göre yapılacaktır.

SINAV YERİ VE TARİHİ

İlk Müracaat Tarihi             : 04.09.2018
Son Müracaat Tarihi           : 10.09.2018
Sınav Tarihi                          : 12.09.2018 tarihinde ve devam eden günlerde.
Sınav Yeri ve Tarihi             : Sınav yerleri İl Müftülüğü Web sayfasında ilan edilecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi