Sakarya’da 210 Hafız İcazet Aldı!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya İl Müftülüğü’nce düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katıldı ve ardından Serdivan Diyanet Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı.

Sakarya’da 210 Hafız İcazet Aldı!
Yayınlama: 06.04.2019
872
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya İl Müftülüğü’nce düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi”ne katıldı.

Sakarya Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Kampüs Camii’nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hazreti Peygamberin “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir” hadisini hatırlatarak, hafızlığını tamamlamış öğrencileri, ailelerini ve hocalarını tebrik etti.

Başkan Erbaş, İslam’dan önce yaşanan cahiliye dönemini anlatarak, Kur’an-ı Kerim’in insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkartmak için gönderildiğini söyledi.

Kur’an-ı Kerim’in, bütün Peygamberlere gönderilen mesajların özü olduğunu belirten Başkan Erbaş, “İslam barışı, huzuru ve kurtuluşu bütün insanlığa vadeden, Allah indinde makbul olan tek din ve onun en büyük kaynağı Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in de en büyük müfessiri, hayatına tatbik eden Hazreti Muhammed Mustafa’dır” dedi.

Başkan Erbaş, Kur’an-ı Kerim’in hayatın bütün alanlarında müminler için bir rehber olduğunu vurguladı.

Müminlerin annesi Hazreti Aişe’nin Hazreti Peygamber için  “O yaşayan Kur’an’dı”  dediğini hatırlatan Başkan Erbaş, “Bizler Kur’an-ı Kerim’e sarıldığımız, onun ilkeleri, prensipleri doğrultusunda yaşadığımız sürece Kur’an ile yücelmişiz” diye konuştu.

210 hafızın icazet aldığı programa, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, hafızların aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İcazet merasiminin ardından Cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Erbaş kıldırırken, hutbeyi hafızlık icazeti alan öğrencilerden Halit Başiş irad etti.

Serdivan Diyanet Gençlik Merkezi açıldı

Başkan Erbaş daha sonra Serdivan İlçe Müftülüğü’ne bağlı Serdivan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışını yaptı.

Başkan Erbaş açılışta yaptığı konuşmada gençliğin önemine vurgu yaparak, “Millet olarak gençliğimize ne kadar önem verirsek, gençlerimizin İslami ilkeler doğrultusunda yetişmesine ne kadar önem verirsek geleceğimizden o kadar çok emin oluruz” dedi.

Serdivan Diyanet Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik yapılacak çalışmalara değinen Başkan Erbaş, “Gençlerimiz burada hocalarından güzel sohbetler dinleyecekler, birbirleriyle tanışacaklar. Sakaryamızda en önemli ilim, irfan, bilgi ve hikmet merkezlerinden birisi olacak” diye konuştu.

Açılışın ardından Başkan Erbaş, Vali Ahmet Hamdi Nayir’le birlikte gençlik merkezinde incelemelerde bulundu. Başkan Erbaş daha sonra Sakarya Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri’yle bir araya gelerek, gençlik çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi