Sakarya’da İl Müftüsüne Diyanet’te İki Önemli Görev!

Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık ,Türkiye Diyanet Vakfı Mütevvelli Heyeti tarafından Türkiye Diyanet Vakfı 2’nci Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı başkanlık müşavirliğine atandı.

Sakarya’da İl Müftüsüne Diyanet’te İki Önemli Görev!
Yayınlama: 04.11.2019
914
A+
A-

il Müftüsü İhsan Açık Türkiye Diyanet Vakfı Mütevvelli Heyeti tarafından Türkiye Diyanet Vakfı 2’nci Başkanlığına atandı. Bugün gerçekleşen atama sonrası Müftü Açık il müftülüğündeki arkadaşlarına mesaj yayınlayarak veda etti.

Alınan bilgilere göre bir yıl kadar önce Şanlı Urfa Müftülüğü yaparken ilimize atanan İhsan Açık bir yıllık görev süresi içerisinde Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyetinin kararı ile Diyanet Vakfı 2’nci başkanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı başkanlık müşaviri olarak ataması yapıldı. Atama kararı bugün Valiliğe geldi.

Atama kararı sonrasında Müftü Açık müftülük çalışanlarına yayınladığı veda mesajında atamasıyla ilgili şunları yazdı;

”Devlet Büyüklerimizin işareti ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyetinin kararı ile Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı oldum. Bu sebeple Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri olarak yeni görevime başlayacağım. Sakarya daki görevim süresince şahsıma gösterilen teveccüh, yakınlık ve samimiyetten ötürü Tüm Sakaryalılara çok teşekkür ederim.”

Müftü Açık’ın önümüzdeki günlerde yeni görevine başlamak üzere ilimizden ayrılması bekleniyor.

ERBAŞ CÜBBESİNİ GİYDİRMİŞTİ

Urfa Müftülüğü’nden Sakarya İl Müftülüğü görevine atanan İhsan Açık, ilimize atandığında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katıldığı sade bir törenle cübbesini giyerek görevine başlamıştı. Açık’a Sakarya İl Müftülüğü’nde sarık (fes) ve cüppesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş taktı.

İHSAN AÇIK KİMDİR?

1970 yılında İstanbul’un Yedikule semtinde doğdu. İlkokulu Yedikule ilkokulunda okudu. İmam Hatip Lisesini Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesinde başladı daha sonra Bursa İmam Hatip Lisesinde bitirdi.

1989 yılında Ordu ili Bayadı Kurul köyünde imam hatip olarak göreve başladı. 1991 yılında Bursa ili Osmangazi ilçesi Pınarbaşı İzzettin Bey Camiine imam hatip olarak nakil oldu.1992 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1997 yılında bu fakülteden mezun oldu.

2003 yılında Din Sosyolojisi Bölümünden ‘Türkiye de Liberal Düşünce ve Din teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2002-2005 arası Kayseri (Haseki) Eğitim Merkezi 1. İhtisas Kursunun ilk öğrencileri olarak eğitimini tamamladı.

2005 yılında Bursa ilinin Gemlik ilçesinde Vaiz olarak göreve başladı. 2007 yılında Van ili Çaldıran ilçesinde Müftülüğüne atandı. Daha sonra Nusaybin Müftülüğüne atanarak, 2009-2011 yılları arası Nusaybin İlçe Müftülüğü görevinde bulundu.

2011-2012 yılları arası Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı iken 01 Kasım 2012 tarihinde Şanlıurfa İl Müftüsü olarak atandı.

01 Kasım 2018 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğünden ayrılan AÇIK, 08 Kasım 2018 tarihinde Sakarya İl Müftülüğü görevine başladı.

Evli ve iki çocuk babası olan Sakarya İl Müftüsü İhsan AÇIK, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu