Suudi Gazetecileri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ziyaretlerini Kabul Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan’dan gelen gazetecileri kabul etti.

Suudi Gazetecileri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ziyaretlerini Kabul Etti
Yayınlama: 23.05.2018
389
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan’dan gelen gazetecileri kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Başkanlıkta gerçekleşen kabulde yaptığı konuşmada Arap gazetecilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ramazanınızı tebrik ediyorum. Cenab-ı Hakk bu Ramazan ayına bizi ulaştırdığı gibi sağlık ve afiyet içerisinde bayrama da ulaştırsın” dedi.

Suudi Arabistan’ın Mescid-i Haram’a ve Mescid-i Nebi’ye yaptıkları hizmetlerin her zaman övgüye layık olduğunu dile getiren Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Özellikle hacı ve umreci kapasitesinin artırılması için Harameyn’de yapılan çalışmalar için gösterilen çaba, hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bütün müminlerin kalbinde bambaşka bir yeri vardır, bu gayretlerin. Bütün amaç, Müslümanlar daha rahat hac yapsın. Daha fazla Müslüman gelsin Kabe-i Muazzama’yı tavaf etsin, daha fazla hacı ve umreci Medine-i Münevvere’yi ziyaret etsin gayretleri içerisinde yapılan bu emeklerden dolayı da biz yine şükranlarımızı arz ediyoruz. Her zaman dualarımızı gönderiyoruz.”

İslamofobi ile ortak mücadele

Başkan Erbaş, iki ülke arasındaki ilişkilerin her zaman sevgi, saygı ve karşılıklı anlayış çerçevesinde geliştiğini ifade ederek, bundan sonra da ikili ilişkilerin bu çerçevede geliştirileceğini söyledi.

İslamofobi ile mücadele konusunda birlik beraberlik içerisinde yapılacak çalışmaların önemine değinen Başkan Erbaş, “İslam’a zarar verecek birtakım hal ve hareketleri birlikte engellersek İslamofobinin gittikçe anti-İslam’a doğru kayışını da hep birlikte önlemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının,  sahih dini bilgiyi hem kendi insanımızla hem de yeryüzündeki bütün insanlarla paylaşmak için Kur’an ve sünnet çizgisinde din hizmeti ve din eğitimine çok önem veren bir teşkilat olduğunu kaydetti.

“TDV 150 ülkede hayır hasenat çalışmaları yapıyor”

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) çalışmalarını anlatan Başkan Erbaş, “Türkiye Diyanet Vakfı da, bizim din hizmetlerimizi din eğitimi noktasında hem yurt içinde, hem yurt dışında yapmış olduğumuz hizmetlerimize destek veriyor ve yaklaşık 150 ülkeye yönelik hayır hasenat çalışmalarımızı, milletimizin zekatlarının fakir-fukaraya ulaştırılması noktasında Türkiye Diyanet Vakfı’nın da büyük destekleri oluyor” şeklinde konuştu.

Suudi Arabistan’ın hac mevsiminde yürüttüğü hizmetlerle ilgili gelen bir soruyu yanıtlayan Başkan Erbaş, Müslümanların daha rahat ortamda haclarını ve umrelerini yapabilmeleri için gösterilen gayretten memnun olduklarını belirtti.

Kabule, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön de katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi