TDV Mütevelli Heyeti, İdlib Kamplarında..

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, Suriye İdlib ziyareti kapsamında yaklaşık 2 bin yetimin yaşadığı ve Vakfımız tarafından tüm giderlerinin karşılandığı kampları ziyaret ederek yetimler ve aileleriyle bir araya geldi.

TDV Mütevelli Heyeti, İdlib Kamplarında..
Yayınlama: 13.12.2019
540
A+
A-

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık başta olmak üzere İl  Müftümüz Hamdi Kavillioğlu, Zeytindalı Bölgesi Genel Koordinatörü İl Müftü Yardımcısı  İrfan AÇIK,  Afrin Koordinatörü Reyhanlı İlçe Vaizi Yusuf KESER ve din görevlilerinin bulunduğu ziyarette, kampta yaşayan çocuklarla oyunlar oynayarak, çeşitli hediyeler verildi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Suriye’nin İdlib kentinde inşa edilen II. Abdülhamid Han İlkokulunun açılışı düzenlenen programla yapıldı.

Okulun açılışında TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, TDV tarafından sınır ötesinde gerçekleştirilen yardım çalışmalarını yerinde incelemek üzere bölgede bulunduklarını söyledi.

Açık, “Anaokulundan liseye kadar çocuklara eğitim verme hususunda gayret gösteriyoruz. Bu okul, yıllar önce vardı fakat çadırdaydılar, şu anda hamdolsun 500 çocuk daha sağlıklı ve sıcak bir ortamda, okul binası içerisinde eğitim görmeye başlayacak.” ifadelerini kullandı.

İdlib’deki yetim ailelerinin daha iyi şartlarda barınmaları için 100 daire yapmayı planladıklarını dile getiren Açık, “Vakıf olarak başta çocuklar, engelliler ve kız çocukları olmak üzere kültürel faaliyetler çerçevesinde okul, eğitim ve her türlü yardıma varız, var olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi