Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
18°C
Parçalı Bulutlu
Per 17°C
Cum 19°C
Cts 19°C
Paz 18°C

Trabzon Müftülüğü, Geçici K.K.Ö. Alımı!

İlimize bağlı İlçe Müftülüklerinde 2019 yılı Yaz Döneminde ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında açılacak olan Kuran Kurslarında geçici olarak görevlendirilecek personele yönelik aşağıda belirtilen şartlarda ve tarihte sınav (mülakat) yapılacaktır.

Trabzon Müftülüğü, Geçici K.K.Ö. Alımı!
22.04.2019
A+
A-

Mülakata katılmak isteyenlerde aranan şartlar;

a- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

b- İmam-Hatip Lisesi, İlahiyat Ön lisans veya İlahiyat Fakültesi mezunu olmak.

c- Orta öğretim mezunları için 2018 yılı KPSSP122; Ön lisans mezunları için 2018 yılı KPSSP123; Lisans mezunları için 2018 yılı KPSSP124 puan türünden puan almış olmak.

  • Sınava gireceklerin 04.2019 – 03.05.2019 Cuma günü mesai bitimine kadar 1 Adet Fotoğraf. Mezuniyet Belgesi, Kimlik Fotokopisi, DHBT Sonuç Belgesi, Varsa Hafızlık Belgesi ve 4-6 Yaş Sertifikası, İkametgâh Belgesi ve Adli Sicil Kaydı(Kamu Görevlileri için) (BELGELERİN ASLI) ile birlikte İl Müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • Müracaatta bulunan adayların sınav tarihleri ve sınav komisyonları 05.2019 tarihinden itibaren Trabzon İl Müftülüğü Web sitesi trabzon.diyanet.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.
  • Mülakat 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 08:30’da İl Müftülüğünde yapılacaktır. Bitmemesi halinde ise müteakip günlerde mülakata devam edilecektir.(Adavların sınava Kimlik Belgesi ile gelmesi )
  • Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. Görevlendirmeler İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 09.09.2016 tarihli ve E.44009 sayılı yazısı ile belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde İKYS programı üzerinden yapılacaktır.
  • Görevlendirmeler, Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavından 60 ve üzeri puan alanlar arasından mülakat puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılacak olup ihtiyacın karşılanmaması halinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavından puan alanların arasından mülakat puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılacaktır.
  • Görevlendirmelerde 2019 Yaz Kur’an Kursları ve 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı talimatı uygulanacaktır.
  • Hafızlık sınıflarındaki görevlendirmelerde Hafızlık Belgesi, 4-6 yaş grubu sınıflardaki görevlendirmelerde ise 4-6 yaş sertifikası aranacaktır. 01.2019 tarihinden sonra alman sertifikalarda “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs Programı (380 saat) sertifikası ibaresi olanlar hariç diğer sertifikalar geçerli olmayıp, söz konusu adaylar 4-6 yaş grubu kurslara başvuramayacaktır.)
  • Mülakata başvuru dilekçesinde adaylar hangi İlçede görev alacağını belirtecek olup söz konusu İlçede ihtiyaç duyulması halinde puan sırasına göre görevlendirilecek ve belirttiği İlçe haricinde görev alamayacaktır. Ancak İlçelerin belirttiği kontenjanlara yeterli müracaat olmaması durumunda başka İlçelerden sırası gelmemiş sınavı kazananlardan nakil yapılabilecektir.
  • Teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler ise haklarından feragat etmiş sayılacaktır.
  • Başarı sıralaması sınav bitiminden sonra Trabzon İl Müftülüğü Web sitesi trabzon.divanet.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.