Üniversite Öğrencilerine Yönelik Umre Turları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlara katkıda bulunmak amacıyla Üniversite öğrencilerine özel umre turu düzenliyor.

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Umre Turları Başladı
Yayınlama: 30.10.2019
999
A+
A-

Düzenlenecek turlar da Mekke’de kalış süresi  4-5, Medine’de 2-3 gün olacak. Konaklama 2,3 ve 4 kişilik odalarda olacak. Mekke’de otellerden Kabe’ye ulaşım servislerle sağlanacak. Ücretler kişi başı 2.800 Riyal’den başlamaktadır.  Turlara katılmak isteyenlerin 25 yaşını doldurmamış olmaları ve Türk Hava Yolları miles&smiles üyesi olmak şartı aranacak. Öğrenciler, https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=tr link adresinden miles&smiles üyeliği yapabilecekler.

Kayıt nasıl yaptırılacak?

Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini yatırabilecek. Bu kapsamda, öğrenciler, il/ilçe müftülüklerine müracaat ederek veya elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabilecekler. Ücretler, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve PTT  şubelerine yatırılabilecek. Müftülüğe geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslim edilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosununu 0.386. 214 33 12 ve 0.386.262 1 444 nolu telefonlarını arayabilirler.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi