Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 20°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 16°C

Vekil İmam-Hatip Alımı Sınavı Başvuruları Başladı!

Çorum İl Müftülüğü, AMATEM ve YEDAM’da Görevlendirilen Personel Yerine Vekil İmam-Hatip Alımı Yapacak! Detaylar Haberimizde..

Vekil İmam-Hatip Alımı Sınavı Başvuruları Başladı!
10.07.2020
A+
A-

İlimiz Merkez Kulaksız Camii Uzman İmam-Hatibi Çağrı DEMİR’İin 23/01/2021 tarihine kadar AMATEM,YEDAM’da görevlendirlmesi sebebiyle, sunulan din hizmetinin aksamaması için bu görevi vekaleten ifa etmek amacıyla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. Maddesi ile ilgi (a,b,c) yönetmelikler ve ilgi (ç) yazı doğrultusunda açıktan vekil imam-hatip atamasına esas olmak üzere sözlü sınav yapılacaktır.

I – BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR:

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

Vekil İmam-Hatiplik sınavına başvuracaklarda:
1-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’nci maddesindeki Başkanlık Kadrolarına ilk defa atanacaklarda aranan şartları taşımak.
2-İmam-hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
3-İmam-hatiplik ve müezzin kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
4-2018 yılı KPSSP122, KPSSP123 veya KPSSP124 (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üstü (Başvuru sahibinin hangi puan türünden puanı oluşmuş ise o puan türüne puan almış olmak göre okul diplomasını ibraz etmesi zorunludur.)
5-Sınav ilan başlangıç tarihi itibariyle Başkanlığımız bünyesinde halen vekil imam-hatip veya vekil müezzin-kayyım olarak çalışıyor olmamak. (Başvuru yapanların sonradan görev yaptıkları tespit edilmesi durumunda sınavları başarısız sayılacaktır.)

II – BAŞVURU TARİHİ:

1–Başvurular, aşağıda bölümde istenen belgelerle birlikte 09/07/2020 – 23/07/2020 tarihleri arasında mesai günlerinde yapılacaktır.İstenen belgeleri getirmeleri halinde üçüncü şahıslar tarafından yapılacak müracaatlar da kabul edilecektir.
2-Faksla ve e-mail ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilecek olup postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

III – SÖZLÜ SINAV:

1-Sözlü sınava şartları tutanların tamamı katılacaktır.
2-Sınava gireceklerin sınav esnasında TC Kimlik nolu nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
3-Sözlü sınav 27/07/2020 Pazartesi günü 08.30’da İl Müftülüğünde yapılacaktır.

IV – SINAV SONUÇLARININ İLANI ve VEKÂLETEN ATAMA İŞLEMLERİ:

1-İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılan sözlü sınav sonucuna göre puanı en yüksek olan adayın ataması yapılacaktır.
2-Sözlü sınav sonucu oluşturulan başarılı listesinde aynı puana sahip olanların sıralamasında öncelik KPSS-DHBT puanı yüksek olana, sonra öğrenim durumu yüksek olana, sonra hafız olana öncelik verilecektir.
3-Yapılacak sınav sadece ilan edilen camii için geçerlidir.
4-Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecinde ki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacak olup,başarılı olan aday başvuru esnasındaki Müftülüğümüzce düzenlenen matbu dilekçe de belirtilen evrakları 2 (iki) gün içersinde İlimiz Müftülüğüne teslim edecektir..Evrak teslimi yapılmaması durumunda başarı listesi takip edilecektir.

V-BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

1-Başvuru Dilekçesi (İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ıslak imzalı matbu dilekçe)
2-2018 yılı KPSSP122,123,124-(DHBT) sonuç belgesi,Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi aslı ile fotokopisi.
3-Hafızlık Belgesi aslı ile fotokopisi (Hafızlar için)

VI-SINAV KONULARI

1-Kur’ an- ı Kerim, kıraat, eda ve seda (70 puan)
2-Dini Bilgiler ( İtikat, ibadet, siyer ve ahlak) (20puan)
3-Hitabet (10 puan)

İlanen duyurulur.

Çorum İl Müftülüğü

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri