Adıyaman’da Engelliler Umre İçin Yarıştı..

Adıyaman Müftülüğü tarafından işitme ve görme engellilerin dini bilgilerini geliştirmek, Kuran’ı Kerim’i okumalarını teşvik etmek, inanç esaslarını artırmak amacıyla görme engellilere yönelik Umre ödüllü Kuran’ı Kerim, hafızlık ve dini bilgiler yarışması yapıldı.

Adıyaman’da Engelliler Umre İçin Yarıştı..
Yayınlama: 01.11.2019
409
A+
A-

Adıyaman Müftülüğünde yapılan yarışmaya 12 görme engelli, 4 işitme engelli yarışmacı katıldı. İşitme engelli yarışmacılara, İşaret Dili Eğitmeni Meltem Kahraman çeviri yaptı. Yarışma Komisyonu Adıyaman İl Müftümüz Mehmet Taşcı’nın başkanlığında Müftü Yardımcıları Murat Mirzaoğllu ve Hatun Özmen, Şube Müdürü M. Ali Çetinkaya ve Vaiz Zeliha Kınık’tan teşekkül etti.

Yarışmada görme engellilerde Gülsün Şahin, işitme engellilerde Hüseyin Karakuş birinci olarak Umre ödülüne layık görüldü. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşcı, toplumun en önemli bir kesimini engelli vatandaşların oluşturduğunu belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı uzun dönem hafızlık yatılı ve yaz Kur’an kurslarının önceki yıllarda eğitim görmüş veya halihazırda bu eğitimi gören yüzde 61 ve üzeri engelli kursiyerlerimize yönelik bu yarışmayı düzenledik. Gönül ister ki yarışmacılarımızın tamamını Umreye gönderelim ancak, Diyanet İşleri Başkanlığı imkanlar ölçüsünde ilimize bu yarışmalar için 2 kişilik kontenjan ayırdı. Bütün yarışmacıları tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi