ADRB Vaizlerinin Mesleğe Hazırlık Eğitimleri Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca yeni göreve başlayan Aile ve Dini Rehberlik Vaizlerine yönelik düzenlenen mesleğe hazırlık eğitimi, İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezi’nde başladı.

ADRB Vaizlerinin Mesleğe Hazırlık Eğitimleri Başladı
Yayınlama: 13.12.2022
55
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığınca yeni göreve başlayan Aile ve Dini Rehberlik Vaizlerine yönelik düzenlenen mesleğe hazırlık eğitimi İstanbul’da başladı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Dairesi ve Diyanet Akademi Başkanlığı iş birliğiyle, İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezi’nde düzenlenen eğitime, 215 kadın Aile ve Dini Rehberlik Vaizi katılıyor.

Kursiyerlere temel vaizlik ve manevi danışmanlık becerileri kazandırması hedeflenen eğitim, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kurumsal Yapısı” başlıklı açılış dersiyle başladı.

Başkanlığın kurumsal yapısının yanı sıra yapılan hizmetlerin önemine işaret eden İşliyen, Başkanlık personeli olarak üstlenilen vazifenin kulluk bilinciyle ve halis niyetle yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ise, eğitimin ilk günü  “Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün İrşat Hizmetleri” başlıklı dersi anlattı. Kondi, dersinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün irşat faaliyetlerinin yanı sıra bu hizmetlerin etki ve verimliliğini artırmak için samimiyet, gayret ve planlı programlı çalışmanın önemine değindi.

Ayrıca eğitimin açılışında Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Aile ve Dini Rehberlik Dairesi Başkanı Dr. Elif Arslan ve İstanbul Anadolu İhtisas Merkezi Müdürü Murat Osmanoğlu bir selamlama konuşması yaptı.

Eğitimde, alanında uzman hocaların vereceği teorik dersler yanında uygulamaya yönelik dersler de yer alacak. Altı hafta olarak planlanan eğitim, 20 Ocak 2023’te sona erecek.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup