Antalya Müftülüğü, “Geleceğe Yatırım Yapıyoruz.”

Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Gençlere Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır ilkesi doğrultusunda geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yatırım yapmaya devam ediyor.

Antalya Müftülüğü, “Geleceğe Yatırım Yapıyoruz.”
Yayınlama: 21.02.2019
440
A+
A-

Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü İl Müftüsü Osman ARTAN’ın talimatıyla 2014 yılında Türkiye de bir ilk olarak kurulmuş ve kurulduğu ilk günden bu yana geleceğimizin teminatı olan gençlerimize milli ve manevi yönden rehber olmaya devam etmektedir. Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü 19 İlçe Temsilcisi ile birlikte İlk ve orta okullarda, Liselerde, Kredi Yurtlar Kurumu Yurtlarında ve Üniversitelerde gençlerimize yönelik “Değerler Eğitimi” seminerleri düzenlemektedir. Düzenlenen bu seminerler vasıtasıyla Antalya Merkez ve İlçelerinde bulunan bütün okullarda programlar yapılmış ve her yıl elli bin civarında öğrencinin “Değerler Eğitimi” seminerlerine katılımları sağlanmıştır. 2019 yılında bu hedef iki katına çıkarılarak yüz bin olarak belirlenmiştir.

Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü kurulduğu ilk günden bu yana Okulda, Camide ve sosyal etkinliklerde gençlerle birlikte oluyor, onların sorunlarını dinliyor hep birlikte çözüm yolları üretiyor. Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün kuruluş amacı olan Camilerimiz ve görevlilerimizi gençlerimizle buluşturmak, Cami ve Gençlik algısını ve olgusunu toplumun geneline yerleştirmek, bu sayede Doğru Din eğitimi almış bir gençliğe, Ahlaki normlarla donanmış bir gençliğe, kendisine, ailesine, dinine, vatanına, milletine faydalı bir gençliğe sahip bir toplumun ve geleceğin oluşumuna katkı sağlamak ilkesi kapsamında yapmış olduğu faaliyetlerle şimdiye kadar ulaşmış olduğu gençlerin bir kısmı ile Antalya Saklıkent Kayak Merkezinde gençlik buluşması programı düzenledi. Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonunda gerçekleşen programa 500 e yakın gencimiz katıldı.

Düzenlenen programda ilk olarak vatanımızı bizlere emanet eden ve bu toprakları bizlere vatan olarak kalması için tarihin her döneminde canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde okunan Kur’an-ı Kerim  ve Şehitlerimizin ruhu için okunan Hatmi Şerifler ile Yasin-i Şeriflerin duaları yapıldı.  Yapılan dualara gençlik buluşmasına katılan 500 e yakın genç hep birlikte amin nidalarıyla karşılık verdiler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından gençlerimizle kayak vb. sportif faaliyetlerde bulunuldu, akabinde gençlere verilen yemek ikramı ile program sona erdi.

Antalya İl Müftüsü Osman ARTAN yaptığı açıklamada müftülük olarak hayatın her alanında vatandaşlarımızla birlikteyiz. 2014 yılında kurmuş olduğumuz Gençlik Koordinatörlüğü ile Gençlerimizin, Engelliler Koordinatörlüğümüz ile engelli vatandaşlarımızın, Kadınlar Koordinatörlüğümüz ile hanım kardeşlerimizin, Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğümüz ile şu veya bu şekilde bağımlı olmuş ve kurtulmak isteyen genç yaşlı bütün kardeşlerimizin, Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımız ile Ailelerimizin, 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızla minik yavrularımızın, Gündüzlü Kur’an Kurslarımızla genç yaşlı bütün kardeşlerimizin, din görevlisi kardeşlerimiz ile cemaatimizin, velhasıl üç bine yakın personelimizle hayatın her alanında Antalyalı kardeşlerimizin hizmetindeyiz. Hayatın her alanında varız ancak; bu projelerimiz içinde en çok gençlerimizi önemsiyoruz. Bu sebepten geleceğimizin mimarı olan gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı ve vatansever bireyler olarak yetişmesine destek olmak için ilk olarak Gençlik Koordinatörlüğünü kurduk. Gençlerimizi ne kadar çok donanımlı yetiştirirsek geleceğimizi o kadar sağlam temeller üstüne oturtturmuş oluruz. Bu bağlamda gençlerimize yönelik Antalya genelinde kamplar, okul seminerleri, geziler, gençlik buluşmaları vb. programlar düzenleyerek gençlerimize ulaşıyor ve eğitimli kadrolarımızla onları geleceğe hazırlıyoruz. Ne mutlu ki bizlere düzenlediğimiz programlara yüzlerce hatta binlerce gencimiz gönüllü olarak katılmaktadır. Dedi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi