Başkan Erbaş,”Her Şeyimizle, Çocukları Dağa Çıkarılan Annelerin Yanındayız”

Diyarbakır’da teröristlerce dağa kaçırılan çocukların annelerinin başlatmış oldukları eyleme destek veren Başkan Erbaş, “Her şeyimizle, çocukları dağa çıkarılan annelerin yanındayız. İnşallah bu cesur çıkışın arkası gelir ve o hainler, annelerin bu cesur çıkışı karşısında pes ederler” dedi

Başkan Erbaş,”Her Şeyimizle, Çocukları Dağa Çıkarılan Annelerin Yanındayız”
Yayınlama: 10.09.2019
499
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eşi Seher Erbaş’la birlikte Mardin’in Ömerli ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın Ankara’da bulunan baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin babası Necati Kansuva’ya başsağlığı dileklerini ileten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Allah’ım rahmet eylesin. Başta babası, kardeşi, annesi, eşi ve bütün yakınları olmak üzere hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Geçtiğimiz aylarda “İl Buluşmaları” kapsamında gittiği Mardin’de şehit Tufan Kansuva’yı da ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Erbaş, “O gün nasıl bir yiğit olduğuna şahit olmuştum. Biz yine onun şehadetinin ardından Rabbimizin huzurunda kendisine şahitlik ediyoruz ki o bayrak, ezan, vatan, millet ve Allah rızası için gayret eden, çalışan büyük bir yiğitti, kahramandı. Bu şahitliğimizi onun ardından da dile getiriyoruz” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Kur’an-ı Kerim’de şehitler için ‘Onlara ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler’ buyurulduğunu hatırlatarak, “Tufan kardeşimiz, ayet-i kerimenin sırrınca diridir ve inşallah kıyamet günü sevgili Peygamber Efendimizin yanı başında diğer şehitlerle beraber yerini alacaktır. Hainler, düşmanlar, teröristler şunu bilsin ki, bir Tufan şehit olur, bin Tufan doğar ve tufan gibi onların başına çöker” ifadelerini kullandı.

“İnşallah annelerin bu cesur çıkışının arkası gelir ve o hainler pes ederler”

Diyarbakır’da teröristlerce dağa kaçırılan çocukların annelerinin başlatmış oldukları oturma eylemine destek veren Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Çocuklarımızı babasız, anneleri ve babaları çocuksuz bırakan hainler şu anda Diyarbakır’da o annelerin cesurca çıkışları neticesinde bilsinler ki, bu millet birdir, beraberdir. Her şeyimizle, dualarımızla, kanaatimizle çocukları dağa çıkarılan annelerin yanındayız. İnşallah bu cesur çıkışın arkası gelir ve çocuklarımızı dağa çıkaran o hainler, annelerin bu cesur çıkışı karşısında pes ederler. Bizim annelerle, babalarla, yiğitlerle, askerimizle, polisimizle bu birliğimizi, beraberliğimizi sağlama noktasındaki kararımız kıyamete kadar devam edecektir inşallah.”

Şehit Polis Tufan Kansuva adına Mardin’de bir Kur’an kursu yapılacak

Başkan Erbaş, ayrıca Şehit Polis Tufan Kansuva adına Mardin’de bir Kur’an kursu yaptıracaklarını belirterek, “Adını ilelebet orada Kur’an kursunda yaşatacağız. İnşallah ismi de onun gibi yiğit, onun gibi kahraman, onun gibi vatansever olma noktasında gençlere ve çocuklara örnek olacaktır” dedi.

Başkan Erbaş, şehidin babası Necati Kansuva’ya Kur’an-ı Kerim ve bayrak hediye etti, baba Kansuva bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i öperek hediyeyi aldı.

Konuşmanın ardından Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can şehitler için dua etti.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup