Bilecik Müftülüğünce “Değerler Eğitimi” Seminerleri Düzenlendi!

Diyanet İşleri Başkanlığımızca başlatılan ve ülke genelinde devam eden Gençliğe Değer Projesi kapsamında, Bilecik İl Müftülüğü tarafından din görevlilerine personel eğitim programları düzenlendi.

Bilecik Müftülüğünce “Değerler Eğitimi” Seminerleri Düzenlendi!
Yayınlama: 01.03.2019
609
A+
A-

Bilecik Dursun Fakih İmam Hatip Orta Okulu Konferans salonundaki  “Değerler Eğitimi” Programına; Vaizler, Din Hizmeti Uzmanları, İmam Hatipler, Müezzin Kayyımlar ve Kur’an Kursu öğreticileri eşleriyle birlikte katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Açılış Konuşması yapan İl Müftüsü Necati AKKUŞ; işimiz oldukça zorlaştı Peygamberimiz (sav) çadırları dolaşıyordu arkasından Ebu Leheb, Ebu cehil ve onun yarenleri arkasından s.a.v  yalanlamak üzere çadırları teker teker dolaşıyorlardı. Asrın Ebu cehilleri, Ebu lehepleri format değiştirdiler farklı birtakım mutasyonlarla farklı özellik göstererek bizim kendi evlatlarımızı bizden almanın çalmanın gayreti içerisindeler. Dolayısıyla misyonu, vizyonu belli olan biz Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının asrın çağın bilimin teknolojisi neyi varsa bütün imkânlarından istifade ederek sağlam, sahih ve asli kaynaklar Kur’an ve Sünnete dayalı dinimizi ve dinimizin bütün güzelliklerini, iyiliklerini, faydalarını insanımıza, erkek ve kadın bütün herkese doğru ve hızlı bir şekilde ulaştırmak gibi bir sorumluluğumuz var ve buna bugün imkânımızda var. Diyanet İşleri Başkanlığımız bir gayret çaba içerisinde Bütün Türkiye genelinde personelimizi bu konuda bilgilendirmek onları motive etmek ve onlara yol göstermek rehberlik etmek üzere programlar hazırlıyor bu üç günlük seminerde değerler eğitimi olarak farklı konularda toplumun bütün kesimlerine ulaşabileceğimiz metotları bizlere hocalarımız anlatacaklar.  Dedi.

Proje kapsamında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yusuf Özkan ÖZBURUN (Lise ve Üniversite Gençleriyle İletişim, Ailede Gençlerle İletişim, Çalışan Gençlik), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden; Dr. Hüseyin MARAZ (Gençlere Yönelik Din İstismarına Karşı Farkındalık Eğitimi, Sosyal Medyanın Doğru Kullanımı), Dr. Nurullah AYDENİZ/Öğretim Üyesi (Bedensel Değişim ve Mahremiyet Algısı, Psikolojik Gelişim Dönemleri, Gelecek Oluşumu ve Manevi Rehberlik), Sağlık Yüksek Okulu Dr. Sibel Ezgin AĞILLI/Öğretim Üyesi (Engelli Gençler, Bağımlı Gençler, Dağılmış Aile Çocukları, Sosyal Hizmet Kurumlarında Yetişmiş Gençler), İnhisar İlçe Müftüsü İbrahim KÖÇ/İlçe Müftüsü (İnanç Problemleri ve Din Karşıtı Akımlar), Dursunfakih Müezzin-Kayyımı Akif USLU/İl Gençlik Koordinatörü (Gençlik Yönergesi ve Gençliğe Değer Projesi, Kurumlar Arası İşbirliği), Bilecik TDV Yöneticisi Muhammet Safa SOLMAZ (Başkanlık ve TDV’nin Gençlik Çalışmalarının Tanıtımı) konuları hakkında “Gençliğe Değer” Projesi kapsamında Personel Eğitimi verdiler.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup