Cumhurbaşkanından Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine ve İmamlara Müjde!

Diyanet İşleri Başkanlığında Geçici Öğretici olarak görev yapan Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine yeni haklar yolda..

Cumhurbaşkanından Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine ve İmamlara Müjde!
Yayınlama: 04.02.2018
7.273
A+
A-

Çok düşük bir ücretle sözleşmeli ve kadrolu Kur’an Kursu Öğreticilerinin yaptığı görevi icra eden Geçici Öğreticilere müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Tam gün sigorta ve maaş konusunda iyileştirme yapılması beklenen Geçici Öğreticiler için çalışma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün AK Parti milletvekilleri ile Genel Merkezde yaptığı toplantıda ücretli öğretmenler ve mağduriyetleri konusu masaya geldi. Toplantıda bir milletvekili ücretli öğretmenlerin maaşlarını gündeme getirerek, “Bin 300 lira civarında maaş alıyorlar. Üstelik sadece 15 günlük sigortalı görünüyorlar” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayret ettim. Gerçekten böyle mi ya” diyerek Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a sordu.

Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kur’an Kursu Öğreticilerinin de aynı durumda olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konu önemli, mutlaka düzeltin” dedi.

Diğer taraftan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması konusu da masaya yatırıldı. Önceki gün yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekillerine Millî Eğitim Bakanlığının 5 yıl çalışan sözleşmelidinihaber.comöğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin bir çalışma yapılması talimatı da gelen bilgiler arasında.

MEB’deki ücretli öğretmenlerle Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan Gecici Öğreticiler (Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri) aynı statüde. Ücretli öğretmenler ile gecici öğreticilere kadro gelmesi çok zor ama sigorta ve maaş konusunda güzel bir iyileştirme geleceği Erdoğan’ın talimatı ile kesinleşmiş görünüyor.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. Osman yıltayın dedi ki:

    Vekil imamlıkla ilgil ne varsa yayınlarsanız memnun oluruz allah razı olsun.

  2. acegen dedi ki:

    Tabi ki.. Bizi takipte kalın inş.

  3. Gonul dostu dedi ki:

    Slmn aleykum degerli devlet buyuklerindende ricamız.imam art Hafz barajı aşanları ek tercihte yerleşsin

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi