Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Personel ve Aileleriyle İftarda Buluştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlığın merkez teşkilatında görev yapan personel ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldi. Detaylar haberde…

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Personel ve Aileleriyle İftarda Buluştu.
Yayınlama: 08.05.2019
794
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkanlığın merkez teşkilatında görev yapan personel ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldi…

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, personelin Ramazanını tebrik ederek, “Hocalarımız, aileleri ve çocuklarıyla birlikte bir iftar sofrasını paylaşmak bizim için en büyük mutluluklardan birisidir” dedi.

Ramazan ayının Müslümanlar için önemli bir imkan olduğuna değinen Başkan Erbaş, “Ramazanda Müslümanlar bir ay boyunca iftar, sahur, teravih gibi pek çok ibadetle bir arada olacaklar. Bütün bu ibadetler müminler için bir kurtuluş vesilesidir” diye konuştu.

Başkan Erbaş, çocukların Ramazanın manevi ikliminden istifade etmelerinin önemine işaret ederek, onları iftarın sevincinden, sahurun bereketinden mahrum bırakılmamasını, teravih namazı için camilere götürülmesini tavsiye etti.

Ramazanın Müslümanların birlik ve beraberliğini arttırması temennisinde bulunan Başkan Erbaş, “Sevgi medeniyetinin mensupları olarak, dininin adı barış olan bir medeniyetin çocukları olarak aramızdaki sevgi ve saygı bağlarını, sadakat ve samimiyet duygularını en güzel bir şekilde geliştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

İftar programına Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Muslu, Dr. Burhan İşliyen ve Osman Tıraşçı, Başkanlığın üst düzey yöneticileri ile personel ve aileleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi