Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yatağan’daki Tarihi Şaban Ağa Camii’ni Ziyaret Etti..

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muğla programının son gününde Yatağan ilçesindeki tarihi Şaban Ağa Camii’ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yatağan’daki Tarihi Şaban Ağa Camii’ni Ziyaret Etti..
Yayınlama: 25.10.2019
701
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muğla’nın Yatağan ilçesindeki tarihi Şaban Ağa Camii’ni ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsi geçen ve zemininde Roma ve Selçuklu döneminden izler barındıran tarihi camide öğle namazını kıldı.

Namaz sonrası cami çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yapan Başkan Erbaş, “Bugün Muğla ilimizin Yatağan ilçesinin Stratonikeia Antik kentini ziyaret ettik. Kentin bütün tarihi zenginliklerini görmeye çalıştık. En önemli tarihi eserlerden birisi olan Şaban Ağa Camii’ni ziyaret ettik, namazımızı kıldık. Allah kabul eylesin. Sayın Cumhurbaşkanımız bundan kısa bir zaman önce bu tarihi kenti ziyaret etmiş, Yatağan ilçemizle ilgili bazı talimatlarda bulunmuştu, şuan Yatağan ilçemizin hem müftüsü görevine başladı hem de tarihi Şaban Ağa Camimizin kadrosunu verdik, imamı göreve başladı. Cuma namazları kılınmaktadır” dedi.

Başkan Erbaş, cami ve antik kentle ilgili Stratonikeia Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Bilal Söğüt’ten bilgi aldı.

Ziyarette Başkan Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Zeki Sayar ve İl Müftüsü İbrahim Öcüt eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi