Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
27°C
Hafif Yağmurlu
Pts 30°C
Sal 32°C
Çar 30°C
Per 31°C

Erzincan Müftülüğü Geçici Öğretici Sınav İlanı

Erzincan Müftülüğü Geçici Öğretici Sınav İlanı
15.06.2021
A+
A-

TC.

ERZİNCAN VALİLİĞİ

İl Müdürlüğü

Sayı : 2356234990203. İSSBAZ4                                                                                                                                                                                                                                                                    15.06.2021
Konu : Geçici Öğretici Sınav İlanı

DUYURU

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. maddesi, Diyanet İleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10 ve 11. Maddeleri, Kuran Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliğinin 7. maddesi ile Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt Ve Pansiyonları Yönergesinin 10. maddesi uyarınca; İl/İlçe Müftülüklerimize bağlı Kur’an kurslarında sözlü sınav sonuçlarına göre ek ders ücreti karşılığında Geçici Kuran Kursu Öğreticisi görevlendirilecektir.

 

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR;

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartlar ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

2. 2020 Yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak. (60 ve üzeri puanı olan yeterli sayıda müracaaıçı olmaması durumu dikkate alınarak KPSS (DHBT)’ye girenlerin de sözlü sınav yapılmak üzere müracaatı alınacaktır)

3- En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini yükseköğrenim mezunu olmak,

 

B- BAŞVURU İŞLEMLERİ: 
Adayların Müftülüklerden emin edecekleri “Matbu Dilekçeyi” doldurarak diploma ve 2020 Yılı KPSS (DHBT) Sonuç belgesi ile Hafzlik Belgesini (hafiz lanlar) ve varsa geçerliliği olan 4/6 Yaş Sertifikasını ekleyerek şahsen 29 Haziran 2021 tarihi mesi bitimine kadar görev almak istediği İİlçe Müftülüğüne müracaat Gencleri gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan veya posta yoluyla yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

C- SINAV İŞLEMLERİ
1- Sözlü İtibaren 15 (on beş) gün içinde açıklanacak ve sınav sonuçlar ikinci bir sınav açılıncaya kadar geçerli olcaktır.
2- Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir.

3- Müftülüğümüz (http:/erzincan diyanet.gov.tr) intemet sitesinden ve bina girişindeki ilan panomuzdan sınav İşlemleri ve sonuçlarına dair yapılan/ yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

D- GÖREVLENDİRMELER:

1, Görevlendirme, başarılı olan adaylar arasından sözlü sınav puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle başarı Sırasına göre yapılacaktı.

2- Sözlü Sınav Puanının eşitliği durumunda KPSS ( DHBT) puanı yüksek olan, bu puanın da eşitliği halinde sırasıyla dini yükseköğrenim gören ve hafiz olan adaylara öncelik verilecektir.

3- Görevlendirme sırası gelenlerin görevlendirmeye esas belgeleri (kimlik belgesi sureti, sabıka kaydı, Kuran Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özü bulunmadığına dair belge) görevlendirilmeyi talep etiği İl / İçe Müftülüğüne bilahare teslim edilecektir.

4- Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirmelri yapılsa dahi görevleri ile ilişikleri kesilecektir.

İlanen duyurulur.

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DHBT Okulu Instagram Hesabı İçin Tıklayınız.