Gençlik Koordinatörlerimiz ve Din Görevlilerimiz, Gençlerimizin Hizmetinde..

Düzce İl Müftümüz Hüseyin Can, Diyanet Gençlik Merkezi görevlileri ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.İl Müftümüz Hüseyin Can, il genelinde Müftülüğümüz tarafından hizmete açılan 34 adet Diyanet Gençlik Merkezi görevlileri ile bir araya geldi.

Gençlik Koordinatörlerimiz ve Din Görevlilerimiz, Gençlerimizin Hizmetinde..
Yayınlama: 06.11.2019
624
A+
A-

Müftülük konferans salonunda İl Gençlik Koordinatörlerinde katıldığı toplantıda, Diyanet Gençlik Merkezlerinde yapılan faaliyetler, gençlik çalışmalarında geleceğe yönelik planlamalar ve karşılaşılan problemler ile çözüm yolları konuşuldu. Ayrıca; liderlik ve takım çalışması, sosyal medya ve gençlik çalışmaları, bireysel ve grup görüşmelerinde yöntem ve teknikler, ergenlik ve gençlik psikolojisi, gençlik dönemi, gençler tarafından sıkça sorulan sorular ve cevaplama yöntemi, gençlerle iletişim ve gençlere ulaşma stratejileri gibi konularda ele alındı.

Geleceğimiz Gençliğimiz”

Gençlik Koordinatörleri ve din görevlileri ile yapılan istişare toplantısında İl Müftümüz Hüseyin Can, Diyanet Gençlik Merkezi Projesi hakkında bilgiler verdi.  Müftü Hüseyin Can, “Amacımız, gençlerin dini bilgilerini artırmak, milli ve manevi değerlerimize uygun sosyalleşmelerine imkân oluşturmak, gençleri cami ve din görevlileri ile buluşturacak örnek projeler üretmek, bu sayede doğru din eğitimi almış, ahlaklı, kendisine, ailesine, dinine ve vatanına faydalı bir gençlik oluşmasına katkı sağlamaktır.’’ dedi.

Toplantıda, gençlik koordinatörleri ve din görevlilerine gençleri manevi hayatla birlikte geleceğe hazırlamanın yollarını da anlatan Müftü Hüseyin Can, “Gençlerin gönül dünyasına ulaşmalıyız. Gençlerin dilinden konuşmalı, Peygamberimizin tebliğ metodu ile yaklaşmalıyız. Onlarla arkadaş olmalı, oyunlarına katılmalıyız. Yaratılış gayemizden başlayarak dini mükellefiyetlerimizi aktarmalıyız. Gönüle ulaşmanın tek yolu gönülden olmaktır. Geleceğimiz gençliğimizdir.’’ dedi.

youtube abonnees kopen

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup