Giresun Müftüsü Oral “Aile Korunmazsa Boşanmalar Artıyor”

İl Müftüsü Muhittin Oral, toplumun temel dinamiği olan ailenin korunması ve yaşatılması için çalıştıklarını ifade etti. Detaylar haberde…

Giresun Müftüsü Oral “Aile Korunmazsa Boşanmalar Artıyor”
Yayınlama: 22.02.2019
416
A+
A-

Giresun Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik Temel Aile Bilinci Eğitimi Semineri gerçekleştirildi. Seminerin sonunda eğitim verilen personelin de katılımıyla Giresun’da yaşayan vatandaşlara ve ailelere ulaşılması hedefleniyor.

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın açılış konuşmasıyla başlayan seminer iki gün sürdü.

İl Müftüsü Oral, Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayeti kerimelerin ışığında aileyi kurmak, korumak, yaşatmak ve güçlendirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, Aile korunamadığı zaman boşanmalar artıyor, aileler bölünüyor. Adeta yangın yerine dönmüş, huzur ortamının kalmadığı bir ailede yetişen çocuklar maalesef çareyi sokaklarda arıyor. Eğer aile ortamında fırtına varsa güvenli liman arayan çocuklar nereye sığınacak? Boşanmalar sonucu en büyük cezayı uyuşturucu istismarı da dahil olmak üzere birçok tehdide maruz kalan bu çocuklar çekiyor. Bu dertle dertlenip gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekiyor.dedi.

TEMEL AİLE BİLİNCİ EĞİTİMLERİ

Uzman vaizler Gülay Ayar ve Mustafa Çakır, Giresun Merkez ve ilçelerde görev yapan Kur’an kursu öğreticilerine yönelik 12 başlıktan oluşan Temel Aile Bilinci Eğitimi semineri gerçekleştirdiler.

Aileyi tehdit eden riskler ve yeni sorun alanları karşısında ailenin manevi destekle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Kur’an kursu öğreticilerine ‘Ailem ve Ben, Ailemde bir çocuk var, ailemde bir genç var, ailemde bir yaşlı var, ailemde bir engelli var, akrabalarım var, ailemin iletişim dili, ailede iffet ve mahremiyet, teknolojiyi bilinçli kullanıyorum, ailemi bağımlılıktan koruyorum, ailemde merhamet istiyorum, ailem dağılmasın’ başlıklarından oluşan seminer verildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program katılımcılara sertifikaların takdim edilmesiyle tamamlandı.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup