İstanbul, Adab-ı Muaşeret,Trafik ve Protokol Kuralları Eğitim Semineri!

İstanbul Müftülüğü, kurumda görevli şoför, hizmetli ve santral görevlilerine adab-ı muaşeret, trafik ve protokol kuralları eğitim semineri verildi. Detaylar haberde…

İstanbul, Adab-ı Muaşeret,Trafik ve Protokol Kuralları Eğitim Semineri!
Yayınlama: 20.02.2019
655
A+
A-

Programın açılışında konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, şunları söyledi: “İnsanoğlu dünyaya gözünü açtığı andan itibaren öteki ile ilişkilerde problem yaşamaya başlar. İlk öteki annesi, babası, kardeşleridir. Daha sonra ise çevresindeki insanlardır. İnsanoğlunun öteki ile ilişkileri hep odağında olmuştur. Bu ilişkileri iyi yönetenler insanlık tarihinin örnek şahsiyetleri bulmuştur. Peygamberler bu örnekliğin ilklerinden olmuştur. Günümüzde de bunu en iyi yönetenler hiç şüphesiz Allah’a kulluğu ve Allah’ın yarattıklarına şefkat ve merhameti hayatlarının gündemine alanlardır. Dolayısıyla bu din hizmeti veren Diyanet personeli için olmazsa olmaz mesabesinde önemli bir hususiyettir.

Elhamdülillah hepiniz aileleriniz ve eğitim aldığınız kurumlarınızda bunları genel hatlarıyla öğrendiniz; yaşıyor, yaşatıyorsunuz. Değişine dünyada adab-ı muaşeret kuralları da değişiyor. Dolayısıyla yenilenmeye ihtiyacımız oluyor. Bu açıdan şoför, hizmetli ve santraldaki arkadaşlarımız istedik ki, böyle bir eğitimden geçsinler. Çünkü bu arkadaşlarımız bizim bir bakıma dışa yansıyan yüzümüzdür. İstanbul Müftülüğü ve Diyanet Teşkilatı hakkında kanaat oluşmasında çok önemli bir yeriniz var. O bakımdan burada da yenilenmeye ihtiyaç olduğunu düşünerek arkadaşlarımızı bir eğitim sürecinden geçirelim diye arzu ettik. Çünkü biz sürekli daha iyisine talibiz ve gelişime açığız.”

Daha sonra İbn-i Haldun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Neslihan Kebabçıoğlu adab-ı muaşeret ve protokoller kuralları konulu eğitim semineri verildi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup