İstanbul’u Yönetenler Buluşması Programı Gerçekleşti

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, mülki idare amirlerini biraraya getiren İstanbul’u Yönetenler Buluşması’na evsahipliği yaptı.

İstanbul’u Yönetenler Buluşması Programı Gerçekleşti
Yayınlama: 25.12.2018
536
A+
A-

Fatih Belediyesi Çatladıkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal, İstanbul İl Kültür Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, İstanbul’da görev yapan diğer mülki amirler ve İstanbul Müftü Yardımcıları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda yaptığı konuşmada İstanbul Müftülüğü’nün tarihi hakkında bilgi veren Yılmaz, “3446 cami, 2761 Kur’an kursu ve imam, müezzin, Kur’an kursu öğreticisi ve vaiz olmak üzere toplam 10 bin 500 personelimiz var. Diyanet İşleri Başkanlığı diğer kurumlarla teması yüksek olan bir kuruluş. Son yıllarda farklı kurumlarla işbirliği yaparak din hizmetini sadece cami ile sınırlı olmaktan çıkarıp, sosyal ve kültürel alana taşımayı önemsediği için 5 bakanlık ve önemli STK’larla imzaladığı protokollerle insan merkezli hizmet vermeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ülkemizin her mahallesinde, her semtinde temsilciliği bulunan önemli bir kurum. İstanbul’un dışındaki en küçük köylerde bile bizim görevlilerimiz var. Arkadaşlarımız alana ulaşmaya ve hizmet vermeye gayret ediyorlar. Ne zaman ihtiyaç duysak desteklerini esirgemeyen İstanbul’u yöneten dostlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup