Kütahya Müftülüğü, “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” Konulu Konferansı!

Kütahya Müftülüğümüz tarafından “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu konferans düzenlendi. Detaylar haberde…

Kütahya Müftülüğü, “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” Konulu Konferansı!
Yayınlama: 29.03.2019
450
A+
A-

İl Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda düzenlenen Konferansa Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aydemir, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Müftü Yardımcıları ve Din görevlileri katıldı.

Konferansta kısa bir konuşma yapan İl Müftümüz Hüseyin Hazırlar dinimizin esasını teşkil eden Kur’an-ı, peygamberimizin sünnetinden ayrı düşünmenin mümkün olmadığını dile getirerek “Kur’an bize imanı ve yalnızca Allah’a kul olmayı emretmişken sünnette imanın hakikatlerini öğretmiştir. Peygamberimiz asla heva ve hevesine uymamış vahye uygun bir hayat yaşamıştır. Hazreti peygamberin sünneti her zaman Müslüman toplumlarda inanç ve uygulama birliği sağlamış ve müslümanların ortak davranış biçimi sergilemelerini mümkün kılmıştır. Kuran’ın Müslümanların ulaşmasını istediği hayırlı ve vasat ümmetin tecellisi ancak Hazreti peygamberin sünneti ile mümkün olmuştur.” dedi.

Kur’an ve sünnet konulu konferansını sunan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Halis Aydemir, eğitimin sadece yazı ile mümkün olmadığını Allah (cc.) nun din öğretimini peygamberlerin vasıtasıyla yaptığını belirterek; ”Allah (c.c.) dinini kendi katından elçisi aracılığıyla hayata indirmiştir. Bir şey hayattan çekildiği zaman zihinlerden de çekilir. Kur’an ile sünnet bir bütündür. Kur’an ile sünnetin arasını ayırmaya çalışmak tehlikeli bir oyundur bu oyunun dahili ve harici destekçileri vardır. İşin özünde Cenabı Allah’ın öğrettiği din vardır. Bu dini de tahrip etmek kimsenin hakkı da haddi de değildir. İslam medeniyetlerinin temeli Kur’ân ve sünnet üzerine kurulmuştur.” dedi.

Program, plaket takdimi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup