“Merkez -Taşra Buluşmaları” Projesi Kapsamında Buluşma Düzenlendi

“Merkez -Taşra Buluşmaları” Projesi Kapsamında Din Görevlileriyle Buluşma.

“Merkez -Taşra Buluşmaları” Projesi Kapsamında Buluşma Düzenlendi
Yayınlama: 27.12.2022
48
A+
A-

“Merkez -Taşra Buluşmaları” Projesi Kapsamında Din Görevlileriyle Buluşma…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan Merkez-Taşra buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen buluşma, Kamil Miras Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Buluşma programına, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Müslüman Ülke ve Topluluklar Daire Başkanı Dr. Abdülcelil Alpkıray, İl Müftüsü Sinan Kazancı, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Vaizler ve Din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın açış konuşmasıyla devam etti. İl Müftüsü Sinan Kazancı konuşmasında,

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürüne ve Yurtdışı Müslüman Topluluklar Daire Başkanına ve katılım sağlayan tüm görevlilere teşekkür etti. Selamlama konuşması yapan Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Müslüman Ülke ve Topluluklar Daire Başkanı Dr. Abdülcelil Alpkıray konuşmasında, “Diyanet çalışanlarının güler yüzlü ve gönül dilini kullanması gerektiğini vurguladı.

Hac ve Umre Genel Müdürü Remzi Bircan ise konuşmasında, “Toplumun ahlaka, adab-ı muaşerete daha çok ihtiyacı vardır. Bizler, sözümüzle, özümüzle, ahlakımızla örnek olmalıyız.” dedi.

Program soru – cevap ile sona erdi. Programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederiz.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi