Muğla Müftülüğünde Orta Doğuda Değişen Dengeler Konuşuldu.

Muğla İl Müftülüğü, Saadet Hanım Konağında bu hafta tarihçi Prof. Dr Adnan Çevik “Orta Doğuda Değişen Dengeler” konusunu konuştu. Detaylar haberde…

Muğla Müftülüğünde Orta Doğuda Değişen Dengeler Konuşuldu.
Yayınlama: 22.02.2019
620
A+
A-

Muğla İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Saadet Hanım Konağında her Çarşamba yapılan Konak Sohbetlerinin bu haftaki konuğu çok değerli (tarihçi) hocamız Prof. Dr. Adnan ÇEVİK beyefendiydi. “Orta Doğu’da Değişen Dengeler” konulu sohbetinde Orta Doğu’nun dünden bugüne tarihi arka planı ve geleceği hakkında bizlere çok özel bilgiler verdi.
Üç kıtanın, inancın ve ihtilafın kesişme noktası olan Ortadoğu stratejik konumda bir bölgedir. Aslında Ortadoğu nitelemesi tarihi değil politik bir kategori olarak karşımıza çıktığını anlatan hocamız bu kategorinin bölgenin jeostratejik öneminden dolayı özellikle İngilizlerin ve emperyalist güçlerin bir politikasıdır. Osmanlı’nın parçalanmaya başlamasıyla 19. y.y’ dan sonra ortaya çıkan uluslararası diplomatik bir sorunu olduğunu ifade etti. İl Müftümüz İbrahim ÖCÜT ’ün de katıldığı program katılımcılara çay ikramı ve soru cevaplarla son buldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi