Namaz Vakti Web Servisi Kullanıma Açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Namaz Vakti Web Servisi, tüm web/mobil uygulama geliştiricilerinin erişimine açıldı.

Namaz Vakti Web Servisi Kullanıma Açıldı
Yayınlama: 17.12.2022
27
A+
A-

Din İşleri Yüksek Kurulunca, 2011 yılında hizmete alınan ve günümüze kadar sadece kurumsal kullanıcılara hizmet veren namaz vakitleri servisinin tüm web/mobil uygulama geliştiricilerinin erişimine açıldığı duyuruldu.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında gerçekleştirilen tanıtım toplantısında; namaz vakitleri servisinin 8 bin 500 farklı bölge bilgisine göre hesaplanmış vakitleri günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere web ve mobil uygulama geliştiricilerinin kullanımına sunulduğu belirtildi.

Namaz Vakti Web Servisini tanıtan Din İşleri Yüksek Kurulu Çözümleyicisi Kamil Kırdı, “Bu servis ile Din İşleri Yüksek Kurulunca, İslam’ın kuralları çerçevesinde sınırları tayin edilen, namaz vakitlerinin Vakit Hesaplama Uzmanı ve Astronomlar tarafından ilim ve bilimin ışında hesaplanan zamanları tek bir kaynaktan, güvenli hızlı ve doğru zaman bilgileri tüm mobil/ web geliştiricilerinin kullanımına açılmıştır.” diye konuştu.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi