Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ Türkiye Diyanet Vakfı’na Kurban Bağışı Yaptı

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ Türkiye Diyanet Vakfı’na 1 hisse kurban bağışında bulundu.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ Türkiye Diyanet Vakfı’na Kurban Bağışı Yaptı
Yayınlama: 09.08.2018
807
A+
A-

Vekaletle kurban kesim programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Müftümüz Hayri ERENAY’dan bilgi alan Mehmet Sabri KILIÇ, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışı yaptı. Kurban vekaletlerine ilişkin makbuzu bizzat dolduran Tarsus Cumuhuriyet Başsavcısı, kendi adına kurban bağışında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekaletle kurban kesim programı düzenlendiğini belirten Müftümüz Hayri ERENAY; “Başsavcımız, vekaletle kurban programının önemli bir hizmet olduğunu vurgulayarak, bizzat desteklediklerini ifade etti. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın yürüttüğü organizasyona katkı sunmak üzere makbuzu bizzat kendisi doldurarak kurban vekaletini vakfımıza verdi. Başsavcımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Müftümüz Hayri ERENAY, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının ortaklaşa yürüttüğü yurt genelindeki vekaletle kurban organizasyonuna da değinerek, ‘2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’yla yurt dışında 135 ülkede 400 noktada, yurt içinde ise 275 noktada vekaletle kurban kesimi yapılacağını kaydetti.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri KILIÇ, “Müftümüz bizi ziyaret ederek, bir hayra vesile oldu. Bu sebeple kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Türkiye Diyanet Vakfının, yurt içinde ve yurt dışında en önemli vecibelerimizden olan Vekaletle kurban organizasyonunu başarıyla gerçekleştiriyor. İslam dini hem kardeşlik, hem de sosyal bir din olarak algılanıyor. Zekat bunlardan birisi, kurban bunlardan biri. Ben de bu yıl kurban bağışında bulundum” dedi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup