Van’da “Kuran Kurslarının Eğitimi” İstişare Toplantısı Yapıldı

29.11.2019 Cuma günü “Kuran Kurslarının Eğitimi” konulu istişare toplantısı için Van iline gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada İl Müftüsü Ömer Keskin’in refakatinde öncelikle Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyarette bulundular.

Van’da “Kuran Kurslarının Eğitimi” İstişare Toplantısı Yapıldı
Yayınlama: 30.11.2019
537
A+
A-

Ziyaretin ardından Kuran Kursularını yerinde ziyaret eden heyet, cuma namazı sonrası istişare toplantısı yapmak üzere Kuran Kurslarının sorumluları ile Müftülük toplantı salonunda bir araya geldiler.

Diyanet İşleri Başkanlığının önümüzdeki süreçte Kuran Kurslarında uygulanmak üzere “Kuran-ı Anlama” adı altında bir dizi çalışmalarının odluğunu ve bu kapsamda eğitimde yeniliklere gidileceğini ifade eden Muslu; sahanın hiçbir şekilde başkalarına bırakılmaması hususunda kararlı olduklarını, birlikte güncel hayattan kopmadan gençlerimize sahip çıkmamız gerektiğini söyleyerek sözü hocalara bıraktı. Toplantı yapılan görüş alışverişiyle son buldu.

Heyet konu ile ilgili çalışmalarına devam etmek üzere Hakkâri iline hareket etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi