Vefa Gençlik Kulübünden Yemen’e Destek

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyasına yurt içi ve yurt dışından destekler sürüyor.

Vefa Gençlik Kulübünden Yemen’e Destek
Yayınlama: 28.12.2018
805
A+
A-

Özellikle ülke genelinde halkın her kesiminin sahiplendiği ve bağışta bulunmak için adeta birbiriyle yarıştığı kampanyaya küçük yaştaki çocuklardan üniversite gençliğine yapılan destek topluma örnek oluyor.

İlimiz Binali Yıldırım Üniversitesi Vefa Gençlik
Kulübü tarafından, “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyası kapsamında Yemen için 4 bin lira nakdî yardım toplandı. Toplanan yardımlar, Yemen’deki mazlum ve mağdur ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere müftülüğümüz Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi hesabına yatırıldı.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin ÇETİN, yaşanan iç savaş nedeniyle temel gıda ve tıbbi malzeme ihtiyacının da had safhada olduğu, çocukların açlıktan hayatını kaybettiği Yemen’e karşı, 4-6 yaş Kur’an kursunda öğrenim gören öğrencilerin de duyarsız kalamadığını söyledi.

Çetin , “Bugün bu anlamda Erzincan Üniversitemize bağlı Vefa Gençlik Klübü’nün  yaptıkları anlamlı kampanya dolayısıyla tedarik edip bize teslim ettikleri yardımlar için manevi rehberlerimizi, gençlerimizi ve onları yetiştiren anne-babalarını yürekten kutluyorum. Gençlerimizin aldığı eğitimin neticelerini böyle hayrî hizmetler vesilesiyle görmek bizler için mutluluk vesilesidir. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup