Afyonkarahisar İl Müftülüğünden Gençlik Çalışmalarına Yönelik Toplantı

Afyonkarahisar İl Müftülüğü Miftah Kur’an Kursu Toplantı Salonunda İl Müftüsü Şükrü Kabukçu başkanlığında “İl Müftülüğü Gençlik Komisyonu İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya KYK yurtlarında görev yapan manevi danışmanlar, TDV evlerinde görevli ve gençlik çalışmalarında aktif görev alacak olan din görevlileri iştirak etti.

Afyonkarahisar İl Müftülüğünden Gençlik Çalışmalarına Yönelik Toplantı
Yayınlama: 13.12.2019
532
A+
A-

Yeni Hastane Camii İmam-Hatibi Niyazi SAK’ın Kur’an tilavetiyle başlayan toplantı, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun açış konuşmasıyla devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı  arasında imzalanan protokolün gençliğe yönelik hizmetlerdeki olumlu katkılarına değinen  Kabukçu, yürütülen çalışmaların  hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Bu çalışmaların öncelikli hedef kitlesinin üniversite gençliği olduğunu ifade eden Kabukçu, KYK yurtlarında ve TDV evlerinde kalan ya da kalmayan tüm gençlerle, lise ve ortaokul çağındaki öğrencilerin bu çalışmalardaki önemine değindi.

İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun  konuşmasının ardından İl Gençlik Koordinatörü  Ebubekir ÇETİNER; “Gençlik Koordinatörlüğü ve Faaliyetleri” konulu bir sunum yaptı ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmalara dair katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca yakın tarihte açılması planlanan “Afyonkarahisar İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi”nin ve burada gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin tanıtımını yaptı.

Katılımcıların soru, fikir ve önerileriyle katkı sağladığı toplantı, İl Müftü Yardımcısı  Sevdegül ÇEKİÇ’in yaptığı değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi